Lietuvoje

2019.07.09 11:55

Širinskienės žingsnį oponentai lygina su fiktyvia santuoka

„tvarkiečiai“ pakeitė frakcijos pavadinimą
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.07.09 11:55

Seimo narė Agnė Širinskienė antradienį paskelbė, kad jungiasi prie „tvarkiečių“ frakcijos. Bet to, paskelbta ir kad keičiasi „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos pavadinimas. Dabar frakcija vadinsis „Tvarka ir teisingumas (Suvereni Lietuva)“. Tuo metu politiniai oponentai teigia, kad A. Širinskienės prisijungimas – apgaulingas ir fiktyvus.

Antradienį ryte Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis pranešė, kad A. Širinskienė palieka „valstiečius“ ir jungiasi prie „tvarkiečių“. Tai buvo patvirtinta ir Seimo posėdyje, taip pat pranešant apie „tvarkiečių“ frakcijos pavadinimo keitimą. „Suvereni Lietuva“ – vienas iš galimų naujų „Tvarkos ir teisingumo“ partijos pavadinimų.

Pati A. Širinskienė, kalbėdama apie pokyčius, teigė, kad vis tiek prioritetą teiks „valstiečiams“ – ir širdimi, ir fiziškai liks pas juos. Tokie teiginiai sulaukė daug opozicijos kritikos. Politiniai oponentai teigė, kad toks A. Širinskienės žingsnis fiktyvus, o ir komiteto vadovės vieta jai nepriklauso.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narys Jurgis Razma kalbėjo, kad frakcijos Seimo virtuvėje vaidina svarbų vaidmenį, todėl nereikėtų toleruoti fiktyvių išėjimų iš frakcijos ir prisijungimų prie kitos.

„Kaip skaitome spaudoje, kolegė perėjusi į naują frakciją žada ir toliau dalyvauti LVŽS veikloje. Tai rodo, kad atėjimas į naują frakciją yra fiktyvus, apsimestinis ir sprendžia tik kažkokias formalias problemas. Manau, kad tokie dalykai neturėtų būti toleruojami“, – kalbėjo J. Razma.

Taip pat opozicinėje konservatorių frakcijoje dirbantis Kęstutis Masiulis teigė, kad fiktyvūs dalykai neturėtų būti pripažįstami ir tokį A. Širinskienės žingsnį prilygino fiktyviai santuokai.

„Fiktyvus atėjimas į frakciją neateinant į frakciją, tam, kad susiformuotų frakcija, suteikia tai frakcijai, kuri nėra frakcija, įvairių galimybių. Veikti frakcijos vardu. Dabar, kai R. Žemaitaitis sakys, kad kalba frakcijos vardu, įskaityti A. Širinskienės balsą, ar ne? Labai abejoju, kaip turime elgtis. Tai didžiausia nepagarba moralei ir spjūvis žmonėms į veidą“, – kritikavo K. Masiulis.

Tuo metu socialdemokratas Algirdas Sysas kėlė klausimą dėl A. Širinskienės vadovavimo Teisės ir teisėtvarkos komitetui. Jis kalbėjo, kad „Tvarkos ir teisingumo“ frakcija negali turėti dar vieno komiteto vadovo, nes neturi tam kvotos. „Ar mes rinksime ir naują pirmininką?“ – klausė jis.

Apie tai, kad A. Širinskienė negali toliau pirmininkauti „Teisės ir teisėtvarkos“ komitetui, kalbėjo ir Gabrielius Landbsergis. Tačiau „Tvarkos ir teisingumo“ lyderis Remigijus Žemaitaitis teigė, kad A. Širinskienė gali likti pirmininke. Tą teigė ir R. Karbauskis. „Tvarka ir teisingumas“ taip pat yra delegavę ir Aplinkos apsaugos komiteto vadovą.