Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.09 10:05

Agnė Širinskienė jungiasi prie „tvarkiečių“ frakcijos

atnaujinta 10.24
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.07.09 10:05

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) narė, parlamentarė Agnė Širinskienė jungiasi prie „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos. Apie tai antradienį pranešė „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis.

Naujo frakcijos nario „tvarkiečiams“ prireikė po to, kai jų frakciją paliko „darbietis“ Valentinas Bukauskas. Jam išėjus iš frakcijos, neliko 7 Seimo narių, o toks minimalus skaičius reikalingas, norint sudaryti frakciją. Apie tai, kad „Tvarką ir teisingumą“ galėtų gelbėti A. Širinskienė, kalbėta ir anksčiau.

„Esame dėkingi kolegei, kuri savanoriškai padeda išsaugoti stabilumą valstybėje ir užtikrinti, kad „Tvarka ir teisingumas“ turės frakciją ir galės visavertiškai veikti Seimo daugumoje“, – sakė R. Karbauskis, tačiau jis pridūrė nemanantis, kad tai praradimas, nes A. Širinskienė lieka koalicijoje.

Jis taip pat kalbėjo, kad parlamentarė nekeis savo vietos plenarinių posėdžių salėje ir toliau lankysis LVŽS frakcijos posėdžiuose. Šiuo metu Teisės ir teisėtvarkos komitetui vadovaujanti A. Širinskienė ir toliau eis šias pareigas.

A. Širinskienė praėjusiais metais tapo Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos nare. Anot R. Karbauskio, nors tarybos leidimo jai pereiti į kitą frakciją nereikia, apie tai vis tiek bus kalbama tarybos posėdyje.

Pati A. Širinskienė teigė, kad prisijungimas prie „tvarkiečių“ svarbus norint Seime sukurti teisinę daugumą: „Statutas sako, kad daugumą Seime sudaro frakcijos, kurių partijos yra pasirašiusios koalicijos sutartį.“

Paklausta, ar lankysis „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos posėdžiuose A. Širinskienė teigė, kad lankosi pas visus kolegas. Visgi ji teigė prioritetą teikianti „valstiečių“ frakcijai.

„Manau, kad ir širdimi, ir fiziškai išliksiu LVŽS frakcijoje“, – sakė A. Širinskienė, pridurdama, kad jei tektų rinktis tarp „tvarkiečių“ ir „valstiečių“ posėdžių, ji rinktųsi LVŽS.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi