Lietuvoje

2019.07.09 09:13

Skvernelis neskuba vykdyti piniginių koalicijos susitarimų: tai – prioritetų klausimas

Ineta Nedveckė, LRT.lt2019.07.09 09:13

Praėjusią savaitę pasirašytoje koalicijos sutartyje numatyta nemažai su biudžetu susijusių aspektų, bene garsiausiai kalbėta apie vadinamuosius vaiko pinigus. Tačiau Vyriausybės vadovas Saulius Skvernelis dar negali pasakyti, ar tam iš tiesų bus rasta pinigų: „Tai – prioritetų klausimas“.

„Kam rasta ir kiek rasta, Vyriausybė pasakys, kai pateiks valstybės biudžeto projektą Seimui. Tada taškai bus sudėlioti visiškai galutinai. Įsipareigojimų, kurie pasirašyti, yra pakankamai daug – valstybė turi ir kitų sričių, kurios taip pat reikalauja finansavimo“, – po koalicijos tarybos posėdžio kalbėjo premjeras S. Skvernelis.

Pagrindinis biudžeto sudarymo prioritetas, pasak jo, liks nepakitęs – socialinės atskirties ir skurdo mažinimas.

Krašto apsaugos ministras – „tvarkietis“ arba diplomatas

Antradienio rytą Seime posėdžiavo naujosios valdančiosios koalicijos taryba. Ši koalicija sudaryta penktadienį. Tada rankomis sukito Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos, Lietuvos socialdemokratų darbo, „Tvarkos ir teisingumo“ bei Lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos atstovai.

Iš naujo išsidalintos ir ministerijos: „socialdarbiečiams“ teko Užsienio reikalų bei Žemės ūkio ministerijos, Lenkų rinkimų akcijai – Susisiekimo ir Vidaus reikalų, „tvarkiečiams“ – Krašto apsaugos, visos kitos liko „valstiečiams“.

Koalicijos tarybos posėdyje, pasak iš jo išėjusių politikų, kalbėta daugiausia apie šiandienos Seimo darbotvarkę, tad naujos galimų ministrų pavardės nepaaiškėjo. Jau anksčiau „socialdarbiečių“ pirmininkas Gediminas Kirkilas yra sakęs, kad užsienio reikalų ministru toliau gali likti Linas Linkevičius.

Dėl krašto apsaugos ministro sprendžiantis Remigijus Žemaitaitis patikslino, kad renkasi iš dviejų kandidatų – vienas jų yra partijos narys, kitas – diplomatas. Pastarasis esą dar galvoja ir atsakymo R. Žemaitaičiui nėra pateikęs.

„Diplomatas, kuris man pakankamai daug padėjo, kai buvau NATO delegacijos vadovas, suvokti, suprasti tarptautinius vandenis, Aljanso santykius“, – po koalicijos tarybos komentavo R. Žemaitaitis.

Pasak S. Skvernelio, su juo ministrų kandidatūrų dar nederino nė vienas partijos pirmininkas, „bet šią savaitę tai turėtų įvykti“.

„Svarbiausi dalykai – profesionalumas, patikimumas, sąžiningumas, gebėjimas atsakingoje srityje daryti pokyčius ir tinkamai atstovauti tai sričiai tiek šalyje, tiek tarptautiniuose formatuose“, – pageidaujamas būsimų ministrų savybes vardijo premjeras.

Tikisi, kad A. Širinskienė prie „tvarkiečių“ frakcijos prisijungs šiandien

Seime bręsta dar vienas pokytis – „valstiečių“ partijos ir iki šiol frakcijos narės Agnės Širinskienės perėjimas į „tvarkiečių“ frakciją. Apie tai kalbėta ir pasirašant koalicijos sutartį, ir per koalicijos tarybos susitikimą, prasitarė R. Žemaitaitis. Jis sakė besitikintis, kad A. Širinskienė prie jo vadovaujamos frakcijos prisijungs jau antradienį.

„Įsivaizduoju, kad šiandien“, – paklaustas, kada „valstietė“ prisijungs prie „tvarkiečių“ frakcijos, sakė jis.

Pasak parlamentaro, tai realiai yra formalus koalicijos ir frakcijos sustiprinimas

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.