Lietuvoje

2019.07.08 18:38

Ministrai darbuose skaičiuoja paskutines dienas ir svarsto, kur pasuks jų karjeros

Aistė Valiauskaitė, Edvardas Špokas, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.08 18:38

Premjero Sauliaus Skvernelio teigimu, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga turi keistis. Esą partijai trūksta demokratijos, vakarietiškumo, kol tai nepasikeis, S. Skvernelis į partiją sako nestosiantis ir abejoja, ar su kitąmet ja eis į Seimo rinkimus. Tuo metu ministrai, kurių postai, pagal koalicijos sutartį, teks kitiems valdančiųjų partneriams jau dėlioja savo ateities planus.

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis stebisi tokiais pareiškimais: esą partija – demokratiška ir gelbėti jos nereikia.

Nors penktadienį dar sėdėjo prie vieno stalo ir kirto rankomis pasirašant koalicijos sutartį, dabar tarp „valstiečių“ – kritikos strėlės. Premjeras S. Skvernelis sako, kad nestos į R. Karbauskio vadovaujamą partiją, jei ši nepasikeis.

Partijos vairo iš R. Karbauskio perimti S. Skvernelis nesvarsto, bet ar bus „valstiečių“ sąraše kitų metų seimo rinkimuose – neaišku.

R. Karbauskis aiškina, kad tokią kritiką gali išsakyti partijos nariai, o ne tie, kurie svarsto, ar į ją stoti. Gelbėti partijos, anot „valstiečių“ lyderio, nereikia.

Yra ir daugiau mąstančių kaip S. Skvernelis. Iš posto bandomas išversti Seimo Pirmininkas neatmeta, kad svarstytų tapti partijos lyderiu.

Po koalicijos sudarymo Vyriausybėje papūtus naujiems vėjams, ministrai, kurių postai perduoti kitoms partijoms, svarsto ką veiks palikę Vyriausybę.

Nuo priesaikos praėjo vos daugiau nei metai, o Giedrius Surplys ir keletas kitų ministrų jau priversti galvoti apie pokyčius.

„Atėjau kai mane paskyrė, manydamas, kad dirbsiu iki kadencijos pabaigos. Mano ateities planai migloti, nuo verslo iki politinės ateities, reikia baigti dabartinius darbus, pailsėti“, – svarstė dar vis ministerijai vadovaujantis G. Surplys.

Žemės ūkio ministro postą perima „socialdarbiečiai“. Jie ketina deleguoti frakcijos seime seniūną Andrių Palionį.

Susisiekimo ministras Rokas Masiulis anksčiau ėjo ir Energetikos, o laikinai ir Švietimo ministro pareigas, o kur toliau - neaišku.

„Kol kas neturiu, lauksiu pasiūlymų. Norai norais, o niekad nežinai, toks gyvenimas“, – sako ministras.

R. Masiulis yra sakęs, jog labiausiai bijo, kad į ministerija neateitų senieji „bebrai“, prie kurių klestėjo korupcija, tačiau tai, kad jo postas perduodamas lenkų rinkimų akcijai vertina gerai.

„Manau, neblogai – iš visų variantų geriausias. Tikiu, turi potencialo“, – sako R. Masiulis.

Ateities planus dėlioja ir vidaus reikalų ministras, kurio kėdę taip pat turėtų perimti lenkų rinkimų akcijos kandidatas.

„Aš dar nežinau, kad tikrai nebūsiu ministru, tada jau turėsiu variantus, galvoti. Yra galimybės ir į teismą grįžti, jei prezidentas sutiks skirti dekretu, yra kitų galimybių“, – sako vis dar ministraujantis E. Misiūnas.

Ką „Lenkų rinkimų akcija“ ketina siūlyti į ministrų postus, neatskleidžia, bet tikina pasiūlymų turinti.

„Tvarkiečiai“, kurie perima Raimundo Karoblio vadovaujamą Krašto apsaugos ministeriją, teigia turintys du kandidatus. Vienas – Seimo narys, kitas – gerai vertinamas žmogus iš pašalės.

Antradienį paaiškės, ar naujai formuojamos Vyriausybės vedlys toliau bus premjeras Saulius Skvernelis.

Populiariausi

Rugsėjo 1-oji

Lietuvoje

2021.03.05 12:48

Pradinukų sugrįžtuves į klases ketinančios skelbti Plungės meras: baubas nėra toks didelis, kokį jį piešia

iki antradienio vakaro laukia mokyklų, kurios nori atverti duris, apsisprendimo; atnaujinta 15.58
Karantinas Vilniuje
COVID-19 TRUMPAI 6

Lietuvoje

2021.03.05 09:32
COVID-19 TRUMPAI

COVID-19 Lietuvoje: plečiasi židiniai darželiuose, įmonėse ir futbolo klube

434 atvejai, mirė 5 žmonės; atnaujinta 11.10
6