Lietuvoje

2019.07.08 18:54

Nauji nakvynės namai Klaipėdoje džiugina, tačiau jau matomi jų trūkumai

Jovita Gaižauskaitė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.08 18:54

Uostamiestyje dar šią vasarą duris atvers nauji nakvynės namai benamiams. Nakčiai čia bus priimama apie 50 asmenų.

Benamiai klaipėdiečiai dabar glaudžiasi drėgname pusrūsyje, ant medinių gultų. O poreikis tokių namų yra didelis.

„Šiandien mes turime 52 vietas laikino apnakvindinimo, bet jas turim truputį prastomis sąlygomis ir laukiam naujų namų. Pastarąją naktį nakvojo daugiau nei 40 klientų, tai poreikis yra. Mes į tą vietų skaičių, kurį šiandien turime, kaip ir telpame“, – pasakoja laikinoji namų direktorė Indra Joniuškienė.

Dubysos gatvėje, greta vieno prekybos centro įkurtas modernus miestelis benamiams. Su virtuvėle, dušais, skalbykla. Laikino apnakvindinimo paslaugą čia galės gauti 51 žmogus. Jis turės ten būti tik per naktį – nuo 20 iki 8 val. Yra ir speciali patalpa, aštuonvietė, tiems, kurie bus atvežami neblaivūs.

Nakvynė klientams čia nieko nekainuos.

„Visas kompleksas buvo pastatytas už 607 tūkst. eurų, iš kurių 500 tūkst. – Europos Sąjungos parama, 100 tūkst. maždaug savivaldybės biudžeto, taip pat atsirado papildomų darbų už 44 tūkst. eurų“, – tikina Investicijų ir ekonomikos departamento direktorius Ričardas Zulcas.

Benamių nakvynės vieta – karkasiniai nameliai – atsirado išvalytoje buvusios slėptuvės teritorijoje, čia įrengta 17 kambarių, su benamiais dirbs aštuoni socialinių darbuotojų padėjėjai. Tačiau kai kurie vietos politikai, apžiūrėję namelius, įžvelgė ir trūkumų.

„Užkliuvo tai, kad padarytas „antivandalinis“ klozetas ir uždėtas plastikinis dangtis – kaip ir vienkartinis dalykas. Nepadaryti nuolydžiai, matosi, kad jau bandyta leisti vandenį ir tas vanduo stovi. Nėra ventiliacijos ir tikrai bus problema, aš pati dirbu toje srityje su statybomis, matosi, kad žiemos metu bus problemų su drėgme“, – tikina Klaipėdos tarybos narė Ligita Girskienė.

Pastebėti ir neatsparūs plastikiniai vamzdžiai, pritrūko pertvarų sanitariniuose mazguose, trinkelės jau pradėjusios slinkti, šalia namelių – status nesaugus šlaitas. Pasak savivaldybės atstovo, centro veikla bus stebima, o trūkumai – šalinami.

Didžiausias tokios nakvynės poreikis – atšalus orams, bet ir vasarą beveik visos vietos užimtos. Iki šiol Klaipėdoje neblaivūs benamiai būdavo vežami į ligoninę. Planuojama, kad benamiai naujuose namuose nakvoti galės dar šią vasarą.

Žinios. Džiugios naujienos sraigių augintojams: šių metų derlius žada gerai papildyti kišenes
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.