Lietuvoje

2019.07.08 15:24

Apie galimybę tapti „valstiečių“ nariu prabilęs Skvernelis nenorėtų tapti „paskirtu“ partijos pirmininku

Apie galimybes tapti „valstiečių“ nariu prabilęs premjeras Saulius Skvernelis sako, kad nenorėtų paveldėti partijos pirmininko pozicijos ir stotų tik į demokratišką politinę jėgą.

„Nesvarstau ir nesvarstyčiau apie galimybę būti „paskirtu“ partijos pirmininku ar „paveldėti“ pirmininko poziciją. Taip pat nesiruošiu nieko gelbėti“, – sakė premjeras.

„Jei ateityje galvočiau apie stojimą į partiją, norėčiau, kad tai būtų demokratiška, drąsi, auganti politinė jėga, kurioje vyktų vidinės diskusijos, kurioje konkuruotų lyderiai, jų idėjos ir vizijos, kuri būtų atvira naujiems iššūkiams ir matytų ilgalaikę perspektyvą“, – pridūrė jis.

Ministro pirmininko komentarą BNS pirmadienį perdavė jo patarėjas Skirmantas Malinauskas.

S. Skvernelis sekmadienį transliuotame interviu pareiškė, kad „valstiečiai“ turi keistis, jeigu nori matyti jį partijos nariu ir kandidatu 2020 metų Seimo rinkimuose.

Premjero patarėjas pirmadienį pranešė, kad įstojęs į partiją S. Skvernelis galbūt dalyvautų jos pirmininko rinkimuose. Tokius ketinimus parėmė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Ministras pirmininkas „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „24/7“ tvirtino, kad į partiją stos, jeigu pasikeis jos strategija, elgesys, retorika, sprendimų priėmimo procesas, jeigu ji ieškos būdų pritraukti jaunimą ir rinkėjus miestuose.

Pirmadienį jis teigė, kad „kiekviena politinė jėga laisva apsispręsti, kokių pokyčių jai reikia“.

„Tai partijos vidaus klausimas. Niekada nepriklausiau ir šiuo metu nepriklausau jokiai partijai. Nesu priėmęs sprendimo tapti kurios nors partijos nariu“, – kalbėjo S. Skvernelis.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis sako, kad premjeras yra prašęs keisti partijos pavadinimą, vertybes, įleisti daugiau narių.

Jis tvirtino, kad S. Skvernelio reikalavimai yra nepriimtini ir pareiškė, jog „iš esmės nieko gelbėti nereikia“.

S. Skvernelis 2016 metų „valstiečių“ Seimo rinkimų sąraše buvo įrašytas pirmu numeriu ir įvardytas kaip kandidatu į premjerus, bet į partiją taip ir neįstojo.