Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.08 13:56

Narkotikus per kratas pasisavinusiems pareigūnams – laisvės atėmimo bausmė

Jonas Kisielius, BNS 2019.07.08 13:56

Panevėžio apygardos teismas pirmadienį buvusiems Šiaulių kriminalinės policijos pareigūnams skyrė nuo 7 iki 16 metų siekiančias laisvės atėmimo bausmes, BNS sakė Panevėžio apygardos teismo atstovė Jolita Gudelienė.

Jie pripažinti kaltais dėl narkotinių medžiagų ir pinigų pasisavinimo per kratas, nusikalstamo susivienijimo bei kitų nusikaltimų.

Iš viso byloje kaltais pripažinti devyni pareigūnai ir keturi civiliai asmenys.

Griežčiausia, 16 metų, laisvės atėmimo bausme nuteistas buvęs Organizuoto nusikalstamumo tyrimo (ONT) biuro 4-ojo skyriaus vyresnysis tyrėjas Ričardas Pocius

Buvusiam ONT biuro 2-ojo skyriaus viršininkui Remigijui Zykui skirta subendrinta 14 su puse metų laisvės atėmimo bausmė.

4-ojo Biuro skyriaus vadovui Tomui Ruchtinui skirta 15 metų laisvės atėmimo bausmė.

Buvęs ONT biuro 2-ojo skyriaus vyresnysis tyrėjas Gediminas Ainas nuteistas 13 su puse metų kalėjimo. Buvusiam ONT biuro vyriausiajam tyrėjui Renatui Ivanovui skirta septynerių metų laisvės atėmimo bausmė.

Buvęs ONT biuro viršininkas Remigijus Dereškevičius nuteistas už piktnaudžiavimą ir neteisėtą disponavimą narkotikais. Jam paskirta 9 tūkst. 415 eurų bauda.

Taip pat nuteisti keturi nusikalstamame susivienijime nedalyvavę pareigūnai.

Gediminui Motiejūnui ir Giedriui Vaitkui skirtos 11 metų laisvės atėmimo bausmės, Arminui Lipskiui – 9,3 tūkst. eurų bauda, o Arvidui Budriui paskirta 5,5 tūkst. eurų bauda.

Šioje byloje nuteisti ir keturi civiliai asmenys.

Raimondui Ripinskui paskirta penkerių metų laisvės atėmimo bausmė ir 3,8 tūkst. eurų bauda. Pavelui Osipovui, subendrinus su ankstesne bausme, paskirta galutinė 10 su puse metų laisvės atėmimo bausmė. Kęstutis Purvinis nuteistas 11 metų kalėjimo, o Robertui Paštuoliui skirta 7,5 tūkst. eurų bauda.

Keturi buvę policininkai buvo išteisinti neįrodžius nusikaltimo padarymo.

Iš nuteistųjų buvo konfiskuota turto bei priteisti civiliniais ieškiniai tiek juridiniams, tiek fiziniams asmenims.

Kaip BNS sakė Policijos Imuniteto valdybos viršininkas Elanas Jablonskas, iš 18 kaltinamųjų 14 yra buvę policijos pareigūnai, iš jų trys – viršininkai.

„Šiuo metu visi policininkai nebedirba arba yra nušalinti nuo tarnybos“, – sakė E. Jablonskas.

Buvę policininkai kaltinti pagrobę ir pasisavinę svetimą turtą, piktnaudžiavę tarnybine padėtimi ir viršiję įgaliojimus, neteisėtai disponavę šaunamaisiais ginklais, šaudmenimis, turėdami tikslą platinti neteisėtai pasisavinę įvairius narkotinių medžiagų kiekius ir jais disponavę, suklastoję dokumentus, davę melagingus parodymus, melagingai pranešę apie nebūtą nusikaltimą ir suklastoję įrodymus asmens baudžiamajam persekiojimui pradėti.

Pareigūnai pripažinti kaltais veikę kaip nusikalstamas susivienijimas – tai pirmas toks atvejis Lietuvos policijos istorijoje.

Šis sprendimas per 20 dienų gali būti skundžiamas Apeliaciniam teismui.

Nuosprendis šioje didelės apimties byloje sudaro 400 puslapių, o jo paskelbimas truko beveik tris valandas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi