Lietuvoje

2019.07.08 13:21

Karbauskis atsikirto Skverneliui: mūsų gelbėti nereikia

atnaujinta 13.56

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis sako, kad jam nepriimtinos premjero Sauliaus Skvernelio sąlygos dėl įstojimo į partiją ir kad poreikio ją „gelbėti“ nėra.

Politikas tvirtino, kad kelias įstoti į Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą S. Skverneliui yra atviras, bet pokyčių jis galėtų siekti jau tapęs partijos nariu.

„Truputį keistokai skamba sąlygos. Man negirdėtas toks dalykas, kad kažkas stodamas į sąjungą (...) pradeda kelti išankstines sąlygas, čia toks įdomus žanras“, – BNS pirmadienį sakė R. Karbauskis.

„Aš žinau, kokios tos sąlygos, nes S. Skvernelis yra jas pasakęs frakcijoje: kad partija turi pakeisti pavadinimą, partija turi pakeisti vertybes, turi atsiverti, tai yra priimti visus, kurie nori, o ne tuos, kurie atitiktų mūsų bendras vertybes“, – pridūrė jis.

Paklaustas, ar jam tokios sąlygos priimtinos, „valstiečių“ lyderis atsakė: „Ne, man tai ne, ir aš manau, kad partijos nariams irgi ne“.

„Čia bandoma pasakyti, kad jūs turite tai padaryti, tada aš galbūt įstosiu ir išgelbėsiu kažką. Bet iš esmės nieko gelbėti nereikia, mes dvejus su puse metų dirbome kartu“, – kalbėjo R. Karbauskis.

Taip partijos pirmininkas kalbėjo S. Skverneliui pareiškus, kad „valstiečiai“ turi keistis, jeigu nori matyti į partijos nariu ir kandidatu 2020 metų Seimo rinkimuose.

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas pirmadienį pranešė, kad įstojęs į partiją S. Skvernelis galbūt dalyvautų jos pirmininko rinkimuose. Tokius ketinimus parėmė Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis.

Ministras pirmininkas tvirtino, kad į partiją stos, jeigu pasikeis jos strategija, elgesys, retorika, sprendimų priėmimo procesas, jeigu ji ieškos būdų pritraukti jaunimą ir rinkėjus miestuose.

R. Karbauskis tvirtino, kad „kiekvienas žmogus, kuris priklauso partijai, gali siekti būti jos pirmininku“, tačiau, anot jo, S. Skvernelis norimus pokyčius į partiją galėtų bandyti įnešti tik į ją įstojęs.

Pasak „valstiečių“ lyderio, akivaizdu, kad į partiją įstojęs S. Skvernelis rengtų neeilinį suvažiavimą, taigi ir išankstinius pirmininko rinkimus.

R. Karbauskis partijos vadovu perrinktas šiemet sausį, jo kadencija trunka dvejus metus.

Pirmininkas tvirtino, kad jo vadovaujamoje partijoje „demokratija tikrai didesnė nei daugelyje kitų partijų“.

S. Skvernelis 2016 metų „valstiečių“ Seimo rinkimų sąraše buvo įrašytas pirmu numeriu ir įvardytas kaip kandidatu į premjerus, bet į partiją taip ir neįstojo.

Šiemet „valstiečiai“ iškėlė premjerą prezidento rinkimuose, tačiau trečias juose likęs S. Skvernelis nepateko į antrąjį turą.

Premjeras sekmadienį transliuotame interviu „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „24/7“ teigė, kad kampanijos pabaigoje buvo padarytos „didžiulės klaidos“, kai „buvo pareikšti ultimatumai rinkėjams“.

Likus dešimčiai dienų iki prezidento rinkimų „valstiečių“ lyderis pranešė, kad partija trauksis iš valdžios, jeigu pralaimės. Paskui tokiam planui pritarė dauguma frakcijos narių Seime, o tada palaikymą jam pareiškė ir pats S. Skvernelis. Vis dėlto po rinkimų nutarta valdžioje likti.

R. Karbauskis tvirtino, kad jo išsakyti teiginiai apie pasitraukimą iš valdžios buvo pagrįsti „ne emocijomis, o analitika“.

„Tai buvo teisingiausias sprendimas, kurį galėjau tuo metu padaryti ir aš neabejoju, kad partijos taryba, gavusi tą informaciją, (...) ji pripažins, kad mano sprendimas buvo absoliučiai teisingas“, – kalbėjo politikas.

„Valstiečiai“ tarybos posėdį rengia kitą pirmadienį, per jį partija turėtų pasisakyti dėl pasitikėjimo R. Karbauskiu ir Seimo pirmininku V. Pranckiečiu.