Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.08 13:40

Seimo užkulisiuose – spėlionės apie galimą KAM ministrą

Portalo LRT.lt šaltinių duomenimis, dėl koalicijos susiderėję „tvarkiečiai“ krašto apsaugos ministru galėjo svarstyti siūlyti „darbietį“ Andrių Mazuronį. Remigijus Žemaitaitis neigia tokias kalbas ir sako, kad kandidatas į ministrus paaiškės kitą savaitę.

Paskelbus, kad Krašto apsaugos ministerijai (KAM) vadovaus „Tvarkos ir teisingumo“ partija, jos vadovas Remigijus Žemaitaitis teigė, kad į krašto apsaugos ministrus jo vadovaujama partija deleguos šiuo metu Seime dirbantį politiką. Tiesa, kas jis – neatskleidė ir teigė, kad tai padarys liepos viduryje.

„Premjerą esame su tuo supažindinę, tai žmogus, turintis patirties ir tarptautinėje arenoje, politinėje, parlamentinėje. Manome, kad tiks šis žmogus ir liepos 16–17 dienomis sužinosime. Jis dirba Seimo nariu (…)“, – sakė R. Žemaitaitis, pridurdamas, kad ir pats neatmeta galimybės tapti ministru.

Seimo užkulisiuose pasklido kalbos apie tai, kas galėtų būti tas R. Žemaitaičio minimas žmogus. LRT.lt šaltinių teigimu, kalbama, kad kandidatu į krašto apsaugos ministrus galėtų būti į Seimą neseniai grįžęs Andrius Mazuronis. Jis turi patirties dirbant su saugumo klausimais – praėjusios kadencijos Seime jis buvo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto (NSGK) narys, taip pat turi ir tarptautinės patirties – 2008–2012 metų Seimo kadencijoje politikas yra buvęs Seimo delegacijos NATO Parlamentinėje Asamblėjoje pirmininko pavaduotoju.

Nors į Seimą A. Mazuronis pateko per Liberalų sąjūdžio sąrašą, šiuo metu jis priklauso Darbo partijai ir prie liberalų frakcijos prisijungti nepanoro. A. Mazuronis kartu su kitu „darbiečiu“ Valentinu Bukausku dirba Mišrioje Seimo narių grupėje. Jeigu A. Mazuronis nuspręstų Seime prisijungti prie „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos, ją išgelbėtų, mat iš jos pasitraukus V. Bukauskui, joje neliko 7 narių, kurie reikalingi frakcijai sukurti.

Be to, anot LRT.lt šaltinių, tai gali būti didesnio plano dalis – artėjant 2020 metų Seimo rinkimams „tvarkiečiai“ ir „darbiečiai“ gali susijungti į vieną partiją.

A. Mazuronis: tokių siūlymų nebuvo

Darbo partijai vadovaujantis Viktoras Uspaskichas neigė, kad jo partija svarsto apie susijungimą su „tvarkiečiais“. Portalui LRT.lt jis sakė, kad apie tai nekalbama, o jei Darbo partijai ir būtų pasiūlyta tokia alternatyva, jos būtų atsisakyta.

LRT.lt šaltinių galimu ministru įvardintas A. Mazuronis taip pat tikino, kad „tvarkiečiai“ krašto apsaugos ministro portfelio jam nesiūlė: „Net diskusijų nebuvo. Neįsivaizduoju, kaip tai galėtų būti, žinant tam tikrus psichologinius, asmeninius aspektus.“

Jis taip pat kalbėjo nematantis galimybių, kad jis ir anksčiau „tvarkiečių“ frakcijai priklausęs Valentinas Bukauskas galėtų tapti „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos nariais bei taip išgelbėti šią frakciją.

V. Kamblevičius mini kitą pavardę

Parlamentinės „Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos seniūnas Vytautas Kamblevičius taip pat kalbėjo, kad A. Mazuronio siūlymas ministru – sunkiai įmanomas variantas. Anot jo, jei būtų ketinama bendradarbiauti su Darbo partija, jos atstovas V. Bukauskas nebūtų palikęs „tvarkiečių“ frakcijos.

„Nežinau. To dalyko nežinau. Bendradarbiavo mūsų pirmininkas su V. Uspakichu, bet kol kas tai nežinau. Jei būtų toks variantas, tai nebūtų išėjęs V. Bukauskas iš frakcijos. Manau, kad šis variantas atkrenta“, – sakė V. Kamblevičius.

Paklaustas, kas kitas gali būti siūlomas ministru, V. Kamblevičius teigė, kad pirmadienį tai turėtų aptarti susirinkusi frakcija: „Realiausias variantas, turbūt, R. Žemaitaitis.“

Pats R. Žemaitaitis neatskleidė, kas bus siūlomas ministru ir teigė, kad tai paaiškės kitą savaitę. Visgi jis paneigė kalbas dėl to, kad ministru gali būti siūlomas A. Mazuronis, sakydamas, kad tai žmogus iš kitos partijos.

Primename, kad birželio pabaigoje Darbo partijos taryba įgaliojo valdybą, esant poreikiui, derėtis su valdančiąją daugumą sulipdyti bandančiomis jėgomis. Viena iš keturių koalicijos sutartį pasirašiusių partijų ir yra „Tvarka ir teisingumas“. Šiai partijai patikėtas Krašto apsaugos ministerijos vadovo postas. Darbo partija šiuo metu Seime turi du atstovus.

„Tvarkiečių“ lyderis Remigijus Žemaitaitis anksčiau teigė, kad jau rudenį jo vadovaujama partija turėtų atsinaujinti, keisti pavadinimą. Jis neatmetė, kad gali būti kuriama ir visiškai nauja politinė jėga.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi