Lietuvoje

2019.07.08 12:08

Skvernelis svarsto galimybę stoti į „valstiečių“ partiją

Pranckietis palaiko premjero poziciją; atnaujinta 13.07
LRT RADIJAS, LRT.lt, Jūratė Skėrytė, BNS2019.07.08 12:08

Premjeras Saulius Skvernelis teigia, kad valdančiajai Valstiečių ir žaliųjų sąjungai reikalingi pokyčiai. Ministro pirmininko patarėjo Skirmanto Malinausko teigimu, S. Skvernelis svarsto galimybę stoti į jį delegavusią partiją.

„Daugeliu atveju, jeigu pažiūrėtume į Lietuvos istoriją, Vyriausybėms vadovauja partijų lyderiai. Tai yra visiškai suprantama, nes tai yra struktūra, kuria galima remtis. Jis ir pasakė – partijai reikia pokyčių, jeigu juos galima užtikrinti, manau, tikrai, kad jis galvos apie tai.

Tačiau, jeigu įstoji ir matai, kad tų pokyčių negali atnešti arba jų nelabai reikia partijos viduje, tuomet tai yra visiškai kita situacija“, – LRT RADIJUIJ teigia S. Malinauskas.

Premjero patarėjas S. Malinauskas teigia, kad šią savaitę jau turėtų prasidėti neformalios diskusijos su išrinktuoju prezidentu dėl naujos Vyriausybės. S. Skvernelis antradienį žada paskelbti, ar liks premjero poste.

V. Pranckietis: būtų teisingas veiksmas

Premjeras S. Skvernelis pasielgtų teisingai, jeigu įstotų į valdančiąją Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungą (LVŽS) ir imtųsi jai vadovauti, sako Seimo pirmininkas „valstietis“ Viktoras Pranckietis.

„Manau, būtų teisingas veiksmas“, – pirmadienį Seime žurnalistams sakė parlamento vadovas, komentuodamas S. Skvernelio pasvarstymą apie galimybę tapti LVŽS nariu ir galbūt jos pirmininku.

Sekmadienį transliuotame interviu „Lietuvos ryto“ televizijos laidai „24/7“ Vyriausybės vadovas sakė, kad „valstiečiai“ turi keistis, jeigu nori matyti jį kandidatu per kitų metų Seimo rinkimus.

„Jeigu tie pokyčiai įvyks tokie, tikrai aš būsiu aktyvus tų pokyčių dalyvis ne iš šalies, bet iš vidaus“, – teigė jis.

V. Pranckietis pirmadienį tvirtino palaikąs premjero poziciją, jog LVŽS būtinos permainos, kad ji taptų demokratiškesnė. Anot jo, pagrindinis su tuo susijęs pokytis turėtų būti dabartinio partijos lyderio Ramūno Karbauskio pasitraukimas.

„Neabejotinai kalbėjau ir kalbu apie tai, kad tie pokyčiai būtini. Tas pagrindinis pokytis yra pirmininko kaita. Manau, kad pirmininkas galėtų kažkiek laiko pasitraukti, duoti kitiems veikėjams turbūt kortas į rankas, galėtų atvesti partiją sėkmingai į rinkimus“, – teigė Seimo pirmininkas.

Jis sakė, kad jeigu reikėtų, jis ir pats galėtų kurį laiką perimti vadovavimą LVŽS, tačiau palaikytų ir S. Skvernelio kandidatūrą.

„Jeigu Saulius Skvernelis ateitų, manau, kad mes galėtume būti rimta komanda“, – pirmadienį sakė V. Pranckietis.

Anot jo, šiokios tokios permainos partijoje yra prasidėjusios, bet jis nesiėmė prognozuoti, kuo tai baigsis.

„Turbūt tos permainos jau yra prasidėjusios, vien tai, kad jau kalbame viešai apie didesnę demokratiją, būtinas permainas, jau vyksta šioks toks veiksmas, manau, apie tai bus pradžia kalbos, kuri bus kitą savaitę“, – tvirtino V. Pranckietis.

Po savaitės, liepos 15-ąją, netoli Kauno planuojamas valdančiosios partijos tarybos posėdis.

LVŽS pirmininkas R. Karbauskis praėjusią savaitę pranešė, kad taryboje bus keliamas klausimas dėl V. Pranckiečio likimo Seimo pirmininko pareigose. Pagal keturių partijų susitarimą dėl koalicijos, šis postas tenka Lietuvos socialdemokratų darbo partijai.

V. Pranckietis atsisako trauktis iš pareigų.

Jis savo ruožtu primena, kad R. Karbauskis yra pažadėjęs pasitikrinti pasitikėjimą partijoje, bet to iki šiol nepadarė. „Valstiečių“ lyderis žada tai padaryti per tarybos posėdį.

V. Pranckietis tvirtino palaikąs premjero poziciją, kad LVŽS būtinos permainos, kad ji taptų demokratiškesnė. Anot jo, pagrindinis su tuo susijęs pokytis turėtų būti dabartinio partijos lyderio Ramūno Karbauskio pasitraukimas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.