Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.07 18:30

Šiauliuose – aistros dėl nakvynės namų: gyventojai surengė piketą

Šiauliuose jau kelis mėnesius verda aistros dėl nakvynės namų. Pastatą, kuriame gyvena benamiai, perdavus kariuomenei, nakvynės namus norima perkelti į kitą vietą. Renkamasi iš kelių variantų, tačiau benamių kaimynystės nenori nei gyventojai, nei aplink esančios įstaigos.

Pačiame Šiaulių centre, po miesto savivaldybės langais - gyventojų piketas. Lieporių mikrorajono gyventojai taip bando gintis nuo nepageidaujamos kaimynystės. Šalia jų namų miesto valdžia užsimojo įkurti laikinojo apgyvendinimo įstaigą.

Nakvynės namai vis dar veikia miesto pakraštyje. Tačiau šį savivaldybės pastatą reikia atlaisvinti - jis atiduodamas kariuomenei.

Kur perkelti nakvynės namus svarstoma jau ne vieną mėnesį. Birželį kalbėta, kad tam tiktų buvęs studentų bendrabutis miesto centre, šalia prestižinės mokyklos ir universiteto. Tačiau aktyviai protestavę centro gyventojai šios kaimynystės išvengė.

Savo ruožtu Lieporių mikrorajono gyventojams piketai nepadėjo - nuspręsta nakvynės namus įkurti šiame buvusio darželio pastate. Čia bus teikiama laikinojo apgyvendinimo paslauga maždaug 120 asmenų. Keliems mėnesiams apsigyvens bėdų prispausti, savo namų netekę ar iš įkalinimo įstaigų grįžę asmenys.

„Savivaldybė turi priimti sprendimus, išnaudoti turtą, turime baigti skirstytis ir stereotipais vadovautis“, – sako Šiaulių miesto mero pavaduotojas Domas Griškevičius.

Kad žmonės atlaidžiau žiūrėtų į valdžios sprendimą, ši mainais siūlo pagerinti viso mikrorajono infrastruktūrą.

„Mes, kaip savivaldybė, priėmėm įsipareigojimą sutvarkyti to rajono infrastruktūrą, apšvietimą. Turime naują projektą, nuo rugsėjo atsiras naujos kameros. Mes ir sakom, visas šito rajono pagerinimas infrastruktūros – bendruomenei, kad ji prisiima atsakingai tą dalyką“, – tvirtina D. Griškevičius.

Laikinojo apgyvendinimo namai Lieporių mikrorajone pradės veikti po metų, pastato pritaikymas jų poreikiams kainuos beveik milijoną eurų.
Kur vienai nakčiai glausis benamiai, kurių mieste skaičiuojama apie 40 – kol kas neaišku. Savivaldybė, sulaukusi didelio gyventojų pasipriešinimo jiems patalpų ketina ieškoti mažai apgyvendintame pramoniniame rajone.

Plačiau – reportaže nuo 08.04 min.

Žinios. Statybininkų asociacija piktinasi, kad valdžia neįgyvendino savo pažado – uždrausti statybose, autoservisuose ir auklėmis dirbti su verslo liudijimais
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi