Lietuvoje

2019.07.07 21:16

Europos Parlamente – 6 naujokai iš Lietuvos: ką ketina veikti?

Žygintas Abromaitis, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.07 21:16

Naujai išrinktas Europos Parlamentas pamažu apšyla kojas. Lietuva šįmet į parlamentą delegavo net 6 naujokus. Jie jau žino, kuriuose komitetuose dirbs ir kokios sritys jiems bus aktualiausios.

6 naujokams teks kurį laiką pratintis prie klaidžių koridorių Strasbūre. Tiesa, nemaža dalis Lietuvos delegacijos šįkart gavo kabinetus visai netoliese viens kito. Aštuntajame aukšte įsikūręs Liudas Mažylis priklauso Europos liaudies partijos frakcijai ir darbuosis sveikatos ir maisto bei aplinkos komitetuose.

„Aš būsiu aplinkos komitete. Pagrindinis iššūkis – klimato kaita. Mano pirmoji profesija, organinė chemija, galima bus tai prisiminti. Vis tiek yra tvirčiau ir jaukiau, kada tu supranti, apie kokius procesus kalbama, jeigu tu tos profesijos atstovas. Tuo labai džiaugiuosi“, – sako L. Mažylis.

Kone priešais L. Mažylio kabinetą įsikūrė dar vienas Europos liaudies partijos frakcijos narys – Andrius Kubilius. Dirbs svarbiuose užsienio reikalų ir pramonės, mokslo tyrimų ir energetikos komitetuose. A. Kubilius sako, kad tęs darbus, susijusius su Ukraina, Sakartvelu ir Moldova bei – ekonomika.

„Matau mums didelį iššūkį, kaip Lietuvoje paskatinti spartesnį ekonomikos augimą, nes, matau, Lietuva artėja prie tokio ilgalaikio ekonominio stagnacinio periodo. Ir čia turbūt reikia ieškoti ir naujų Europos Sąjungos paramos instrumentų, tarp jų ir tokių, kurie skatintų mus reformuoti savo ekonomiką“, – teigia A. Kubilius.

Juozas Olekas socialistų ir demokratų frakcijoje jau spėjo apšilti kojas, nes posėdžiai vyksta gana dažnai. Jis suvienys jėgas su jau ne pirmą kadenciją dirbančiu Broniu Rope Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete.

„Beveik tris kartus besiskiriančios išmokos ūkininkui Lietuvoje, Graikijoje ar kitoje ES valstybėje nėra teisinga. Po 15-ikos metų narystės Europos Sąjungoje man atrodo, kad tikrai laikas šias išmokas sulyginti. Lietuvos ūkininkai turėtų gauti bent vidutines išmokas jau dabar“, – mano J. Olekas.

Ir J. Olekui, ir L. Mažyliui, ir A. Kubiliui rasti tinkamus takus padeda ne tik padėjėjai, bet ir čia pat įsikūrusi Vilija Blinkevičiūtė, tad daugelis Lietuvos delegacijos – pernelyg nenutolę.

Keliais aukštais žemiau rasti galima dar dviejų europarlamento naujokių kabinetus. Greta įsikūrusios Rasa Juknevičienė ir Aušra Maldeikienė. Politikės abi eis į Europos liaudies partijos frakcijos susitikimus.

„Mano pačios interesai – ten, kur labiausiai išmanau. Saugumas, gynyba. dirbsiu Saugumo ir gynybos pakomitetyje, dėl ko džiaugiuosi. Ne taip paprasta būna ten pakliūti. Pagrindinis komitetas bus vystymosi, arba developement, kaip čia vadina“, – sako R. Juknevičienė.

A. Maldeikienė tikėjosi prisidėti prie liberalų aljanso, bet jo nebeliko, o su žaliaisiais nesusitarta. Tad politikė rado vietą pas centro dešiniuosius. Pateko į ekonomikos ir pinigų komitetą.

„Aš žinau – tu darai tai, ko tuo momentu reikia. Jeigu aš gaunu Europos reikalų komitetą, tikėtina, kad po metų kitų aš galiu tikėtis kokio nors pranešimo. Tai jau bus visiškai konkretus darbas“, – sako A. Maldeikienė.

Tame pačiame Ekonomikos komitete A. Maldeikienė susitiks ir su prie žaliųjų prisidėjusiu Stasiu Jakeliūnu.

„Tai yra darbas su finansiniu tvarumu, su stabilumu, su valstybių skola ir su bankais. Tai prioritetiniai darbai. Taip pat finansinių paslaugų vartotojų teisių apsauga. Ypač būsto paskolų srityje, pensijų, kaupiamųjų pensijų srityje“, – teigia S. Jakeliūnas.

Kibti į darbus planuojantys europarlamento naujokai sako – teks blaškytis tarp Vilniaus, Briuselio ir Strasbūro. Daugelis žada dažnai grįžti namo, todėl ilgalaikio būsto neieškos. Kaip ir kone visi parlamentarai, gyvens viešbučiuose, o kiekvieną mėnesį gaus bene 7 tūkst. eurų atlygį. Be to, jeigu dalyvauja posėdyje – dar ir 320 eurų dienpinigių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.