Lietuvoje

2015.07.08 19:46

Lietuva dalyvauja ES Dvynių projektuose Kroatijoje ir Ukrainoje

BNS2015.07.08 19:46

Šią savaitę Lietuva pradėjo Europos Sąjungos (ES) Dvynių projektus Kroatijoje ir Ukrainoje.

Šią savaitę Lietuva pradėjo Europos Sąjungos (ES) Dvynių projektus Kroatijoje ir Ukrainoje.

Užsienio reikalų ministerija trečiadienį pranešė, kad Ukrainoje Lietuva, kaip jaunesnioji partnerė, kartu su Vokietija ir Lenkija pasirinkta įgyvendinti dvejų metų trukmės ES Dvynių programos projektą „Parama Ukrainos valstybinei mokesčių tarnybai stiprinant Valstybės sienos apsaugos tarnybos postus muitų klausimais".

Lietuvos muitinės departamento, Vokietijos federalinės finansų ministerijos ir Lenkijos finansų ministerijos ekspertai padės Ukrainos valstybinei mokesčių tarnybai stiprinti muitinės valdymo gebėjimus ir taikant antikorupcinę praktiką skatinti efektyvesnį bendradarbiavimą su Ukrainos valstybės sienos apsaugos tarnyba, taip pat kitomis sienų valdyme dalyvaujančiomis institucijomis. Projektui įgyvendinti Europos Komisija skirs 1,8 mln. eurų.

Dvynių projekto tikslas Kroatijoje yra teikti pagalbą šios šalies užsienio ir Europos reikalų ministerijos Kompetencijų centrui – stiprinti institucinius gebėjimus nacionaliniu ir regioniniu lygiu, vykdyti mokymus ES klausimais ir didinti centro matomumą.

Projektui, kurį taip pat finansuoja Europos Komisija ir pati Kroatija, skirtas kiek didesnis nei 220 tūkst. eurų biudžetas. Jį įgyvendina Lietuvos Užsienio reikalų ministerija ir Centrinė projektų valdymo agentūra kartu su Kroatijos užsienio ir Europos reikalų ministerija bei Centrine finansų ir kontraktų agentūra.

Anot URM, Europos Komisijos finansuojama Dvynių programa remia skirtingų šalių giminingų institucijų bendradarbiavimą, stiprina šalių paramos gavėjų administravimo gebėjimus, padeda joms įgyvendinti būtinas reformas, padeda šalims kandidatėms ir naujoms šalims narėms integruotis į ES

Lietuva šioje ES programoje ekspertinę paramą teikia nuo 2004 metų ir yra laimėjusi 51 Dvynių projektų atranką už 41 mln. eurų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.