Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.06 12:01

Dalia Grybauskaitė: šiandien kartu su partneriais Lietuva žengia į savo tūkstantmečio ateitį

Domantė Platūkytė, LRT.lt 2019.07.06 12:01

Linkiu visoms kartoms, kad ta meilė ir vardas Lietuva būtų visada kartu su mumis, mūsų širdyse, o tai reiškia, kad Lietuva visada gyvuos, o mūsų ateitis bus tokia, kokią susikursime patys, Mindaugo karūnavimo dienos minėjime Daukanto aikštėje sakė Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė.

Jau daug šimtmečių, daug metų Lietuva žino, kas yra Valstybės diena ir kas buvo Mindaugo karūnavimas, suprasdami ir gerbdami savo praeitį ir savo šalies ateitį, save matome tarp valstybių, kurios rūpinasi savo žmonėmis ir užtikrina savo piliečiams laisves ir teises, kalbėjo D. Grybauskaitė.

Anot prezidentės, kartu su partneriais esame pasirengę padėti savo draugams ir aplinkinėms šalims, nes taip suprantame savo pareigą ir laisvę, kurią „išsikovojome, kurią saugojome ir saugosime visada“.

Linkėjo pasitikėjimo ir vienybės

D. Grybauskaitė savo kalboje akcentavo valstybingumo ir orumo jausmą, džiaugėsi, kad daug metų turėjome savarankišką valstybę, kad mūsų protėviai ir mes patys sugebėjome išsaugoti, apginti ir puoselėti savo laisvę.

„Turime ir galime didžiuotis savimi – esame daug nuveikę, pasitikime savimi, esame gerbiami, nes gerbiame ir kitus, jų teises ir laisves“, – sakė prezidentė.

Pasak D. Grybauskaitės, šiandien kartu su Europos Sąjungos ir NATO partneriais Lietuva žengia į savo šimtmečio ir į savo tūkstantmečio ateitį.

„Linkiu visoms kartoms, kad ta meilė, tas vardas Lietuva būtų visada kartu su mumis, mūsų širdyse, o tai reiškia, kad Lietuva visada gyvuos, būsime visada kartu, o mūsų ateitis bus tokia, kokią susikursime patys. <...> Linkiu orumo, linkiu pasitikėjimo visiems, nes, būdami kartu ir nepasiduodami, kurdami, užsitikiname savo ateitį ir laisvę“, – pabrėžė prezidentė.

Ceremonijos metu buvo pakeltos Lietuvos valstybinė ir istorinė vėliavos, nuaidėjo trys salvės, kurios buvo skiriamos karaliui Mindaugui, Lietuvos valstybei ir Lietuvos žmonėms.

Ceremonijoje dalyvavo Vytautas Landsbergis ir Gražina Landsbergienė, prezidentas Valdas Adamkus, išrikntasis prezidentas Gitanas Nausėda ir ponia Diana Nausėdienė, ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ir Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis bei užsienio svečiai.

Lietuvą taip pat sveikino NATO oro pajėgų naikintuvai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi