Lietuvoje

2019.07.06 09:52

Geri orai džiugins neilgai: vos pasibaigus liepos 6-osios renginiams Lietuvą lankys liūtys ar net kruša

LRT RADIJAS, LRT.lt 2019.07.06 09:52

Šventiniams renginiams orai bus gana palankūs, tačiau jau šeštadienio vakarą į vakarinius šalies rajonus sugrįš debesys, o sekmadienį ir net kitos savaitės pradžioje šalį plaus liūtys ar net talžys kruša. Taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Alva Nagelytė.

Šeštadienio dienos pradžioje šiaurės rytiniame šalies pakraštyje gali būti daugiau debesų ir kai kur nukrapnoti trumpas lietus. Vakare į vakarinius šalies rajonus vėl atslinks naujas debesų masyvas su lietumi.

Įdienojus bus vidutiniškai šilta. Temperatūra daug kur svyruos apie 20 laipsnių šilumos. Pūs vidutinis, rytinėje šalies pusėje apysmarkis, vakarų vėjas. Tik jau vakarėjant vėjas turėtų nurimti.

Sekmadienį orai vėl keisis, poilsį jau trikdys lietūs. Vietomis lis smarkiai, griaudės perkūnija, ypač dienos metu.

Dieną kai kur gali iškristi net kruša, kils stiprus, gūsingas vakarų vėjas. Nepalankiausių orų nakties metu tikimasi vakariniuose, o dieną – šiauriniuose šalies rajonuose.

Temperatūra nakties metu svyruos tarp 14–19 laipsnių. Dieną bus nuo 15 iki 20 laipsnių šilumos. Šilčiau – pietų Lietuvoje.

Ilgesni lietūs siaus naktį, apimdami vakarų Lietuvą, o dienos metu vyraus trumpi, bet aštresni lietūs, stipresni šiauriniuose šalies rajonuose.

Sinoptikė perspėja – čia reikėtų laukti ir pavojingų reiškinių: perkūnijos, kai kur net krušos, stipraus gūsingo vėjo.

Savaitės pradžioje orai išliks vėsoki, su dažnomis liūtimis ir perkūnijomis.