Lietuvoje

2019.07.06 08:13

Lietuvoje minima Valstybės diena

kokius renginius verta aplankyti; atnaujinta 09.57
BNS 2019.07.06 08:13

Šeštadienį Lietuvoje minima Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo – diena.

Šia proga bus įteikti valstybiniai apdovanojimai, drauge bus giedama „Tautiška giesmė“, o Vilniaus televizijos bokšte suplevėsuos didžiulė Trispalvė.

Šią dieną Vilniuje ir Kaune žmonės viešuoju transportu gali keliauti nemokamai.

Šventiniai renginiai prasidės Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonija Prezidentūroje, o vidudienį Simono Daukanto aikštėje vyks iškilminga valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija.

Krašto apsaugos ministerija skelbia, jog Valstybės dienai Lietuvos kariuomenės Garbės sargybos kuopa paruošė naują išskirtinę defilė programą, kurioje žiūrovai išvys ne tik dar labiau teatralizuotą karių rikiuotę, bet ir karininko pasirodymą su kardu.

Kartu aidės ir trys salvės dedikuotos Karaliui Mindaugui, Lietuvos valstybei ir Lietuvos žmonėms.

Lietuvą su Valstybės diena ketina pasveikinti NATO sąjungininkai oro pajėgų naikintuvų skrydžiu – šiuo metu NATO oro policijos misiją Baltijos šalyse vykdantys Vengrijos ir Ispanijos karinės oro pajėgos su naikintuvais JAS-39 „Gripen“ ir „F-16“.

Valstybės dienos proga Vilniaus televizijos bokšte bus iškelta didžiausia šalyje Trispalvė.

Šia proga Lietuvoje lankosi Lenkijos Seimo pirmininkas Marekas Kuchcinskis, jis šeštadienį Valdovų rūmuose atidarys parodą „Liublinas – Lietuvos ir Lenkijos unijos miestas“. Joje bus eksponuojamas įspūdingas, savo matmenimis, menine įtaiga, simbolinėmis prasmėmis ir pavaizduotų istorinių personažų gausa išsiskiriantis garsaus lenkų dailininko Jano Mateikos paveikslas „Liublino unija“.

Valstybės dieną 21 valandą tradiciškai vyks iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“, kai įvairiose Lietuvos ir pasaulio vietose bus giedama „Tautiška giesmė“.

Šalies vadovai sveikina su Valstybės diena – ragina didžiuotis valstybe

Lietuvai šeštadienį švenčiant Valstybės – Karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną, sveikinimus šia proga siunčia prezidentė Dalia Grybauskaitė, Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis ir ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

„Tegul pasididžiavimas savo valstybe bus bendras ir stiprus jausmas, kurį saugome savo širdyse. Tai valstybė, kuri per šimtmečius nuo Karaliaus Mindaugo laikų vienija savo žmones – mus, šių dienų piliečius, ir tuos, kurie buvo iki mūsų. Kuriems nepriklausoma Lietuva buvo aukščiausias tikslas“, – rašoma D. Grybauskaitės sveikinime.

Prezidentė linkėjo būti tais, kurie drąsiai žvelgia į ateities iššūkius, gerbia istoriją ir nepamiršta savo šaknų net toliausiame pasaulio krašte.

Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis sveikina visus Lietuvos žmones ir Pasaulio lietuvius Valstybės ir Tautiškos giesmės dienos proga.

„Švęskime Valstybės dieną – iškelkime trispalves, istorines vėliavas, praleiskime laiką su šeima ir artimaisiais, burkimės į bendruomenes ir būkime drauge. Tai vienybės ir draugystės šventė, kai jaučiame stiprų pilietiškumo ir tautinio pasididžiavimo jausmą. Šio jausmo kupinomis širdimis junkimės ir giedokime Tautišką giesmę. Sveikinu, Lietuva!“ – teigiama V. Pranckiečio sveikinime.

Premjeras sveikinime ragino būti garbingais valstybingumo tradicijų tęsėjais.

„Ši diena yra didžios mūsų valstybės istorijos, kuri moko, įkvepia, sutelkia ir kurią privalome išmanyti, gerbti, būti jos verti, simbolis. Šią ypatingą dieną prisiminkime, kad Lietuvą kuriame patys. Švęsdami Valstybės dieną pagalvokime, kas kiekvienam iš mūsų yra Lietuva, būkime garbingi valstybingumo tradicijų tęsėjai, branginkime, ką gavome iš protėvių, ir turėkime drąsos atsakyti už šiandieną ir ateitį“, – rašoma S. Skvernelio sveikinime.

Šventiniai renginiai prasidės Valstybės apdovanojimų įteikimo ceremonija Prezidentūroje, o vidudienį Simono Daukanto aikštėje vyks iškilminga valstybės vėliavų pakėlimo ceremonija.

Valstybės dieną 21 valandą tradiciškai vyks iniciatyva „Tautiška giesmė aplink pasaulį“, kai įvairiose Lietuvos ir pasaulio vietose bus giedama „Tautiška giesmė“.

Mindaugas Lietuvos karaliumi buvo vainikuotas 1253 metų liepos 6 dieną. Karūnavimas užbaigė valstybės susikūrimą, Lietuvą pripažino to meto pasaulis.

„Klaipėdos naftos“ terminalo talpyklos nušvis Trispalve

Liepos 6-ąją, Valstybės – Lietuvos karaliaus Mindaugo karūnavimo – dieną, naftos produktų ir SGD terminalų operatorės „Klaipėdos nafta“ (KN) valdoma infrastruktūra Klaipėdoje nušvis Lietuvos vėliavos spalvomis. Trispalve virtusios KN naftos terminalo talpyklos uostamiestyje nuo šiol Lietuvos valstybingumo tradicijas žyminčių švenčių metu pasitiks laivais į arba iš Klaipėdos grįžtančius ir išvykstančius tautiečius bei miesto svečius.

Minint vieną iškiliausių datų Lietuvos istorijoje KN apšvietė ne tik naftos produktų talpyklas, bet ir tradiciškai iškėlė vėliavas kituose savo terminaluose bei SGD terminalo laive-saugykloje „Independence“, kuri yra šalies energetinės nepriklausomybės simbolis.

„Liepos 6-oji, Valstybės diena, yra viena simboliškiausių dienų mūsų daugiau nei tūkstantį metų skaičiuojančioje valstybėje. Didinga Lietuvos istorija, iškovota nepriklausomybė ir jau naujausiais laikais užtikrinta šalies energetinė nepriklausomybė skatina didžiuotis savo rankomis sukurtomis vertybėmis ir kartu kurti dar geresnę visiems Lietuvą. KN vardu visus sveikinu Valstybės dienos proga linkiu ir toliau puoselėti mūsų vienybę, kurti, savo darbais įprasminti Lietuvos nepriklausomybę, demokratiją ir kiekvieno Lietuvos gyventojo gerovę“, – pranešime cituojamas KN generalinis direktorius Mindaugas Jusius.

Trispalvės spalvomis apšviestas Klaipėdos naftos terminalo talpyklomis pasigrožėti gali kiekvienas norintis tamsiuoju paros metu nuo Smiltynėje esančio Pietinio molo arba iš laivo Klaipėdos uosto vartų teritorijoje.