Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.05 15:38

Landsbergis: tokia koalicija diskredituoja kovos su korupcija pastangas

LRT.lt 2019.07.05 15:38

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos pirmininkas Gabrielius Landsbergis, vertindamas penktadienį pasibaigusias derybas pabrėžia, kad jų rezultatas – sulaužyti pažadai, teisiama partija atsakinga už gynybos sritį bei atleidžiami geriausiai dirbę ministrai, rašoma pranešime žiniasklaidai.

„Deja, matant šiandien paskelbtą derybų rezultatą, tenka apgailestauti, kad Lietuvą dar metus valdys visuomenės pasitikėjimą praradusių ir teisiamų partijų koalicija, o geriausiai dirbę ir aukščiausius skaidrumo standartus demonstravę ministrai – atleidžiami.

(...) Pasinaudojo proga atsikratyti geriausiai dirbusių ministrų – susisiekimo ministro Roko Masiulio ir gynybos ministro Raimundo Karoblio. (...) Ne mažesnį nerimą kelia vidaus reikalų ministerijos, kuriai pavaldi pasienio apsauga atidavimas kuruoti „georgijaus“ juostelės nešiotojo Valdemaro Tomaševskio partijai“, – pabrėžė G. Landsbergis.

Pasak G. Landsbergio, daug geresnis variantas likus metams iki Seimo rinkimų būtų buvusi technokratinė Vyriausybė sudaryta iš nepartinių ministrų.

„Tikimės, kad naujai išrinktas prezidentas Gitanas Nausėda nenuleis žemiau kokybės ir skaidrumo kartelės partijoms ir ministrams, kurią buvo aukštai iškėlusi prezidentė Dalia Grybauskaitė ir nesusitaikys su visuomenės pasitikėjimą praradusių ir teisiamų partijų diktuojamomis sąlygomis”, – pažymėjo G. Landsbergis.

LRT.lt primena, kad dėl valdančiosios daugumos susiderėjusios partijos penktadienį pasirašė koalicijos sutartį. Paaiškėjo ir kokios ministerijos atiteks sutartį pasirašiusioms politinėms jėgoms.

Derėtis dėl naujos valdančiosios daugumos imta po prezidento rinkimų, vykusių gegužę. Dėl koalicijos susitarė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga(LVŽS), Lietuvos socialdemokratų darbo partija (LSDDP), Lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS) ir partija „Tvarka ir teisingumas“.

Koalicija, pasak pasirašiusiųjų, yra kairioji centro. Ramūnas Karbauskis kalbėjo, kad Seime pagaliau yra formali dauguma. Valdančiąją koaliciją sudarys 76 Seimo nariai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi