Lietuvoje

2019.07.05 13:32

Paskutinę minutę į posėdį susirinkusi Lenkų rinkimų akcija nutarė: pasirašys koalicijos sutartį

atnaujinta 13.45
Modesta Gaučaitė, LRT.lt2019.07.05 13:32

Su „valstiečiais“ dėl valdančiosios daugumos besideranti Lenkų rinkimų akcijos-krikščioniškų šeimų sąjungos (LLRA-KŠS) prezidiumas prieš paties koalicinės sutarties pasirašymą susirinko pasitarimui.

Į posėdį susirinko Seime dirbantys LLRA-KŠS atstovai, taip pat atvyko partijos lyderis Valdemaras Tomaševskis. Dėl koalicijos derasi keturios partijos „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkiečiai“ ir LLRA-KŠS.

„Sprendimas šiandien pozitvyus“, – sakė V. Tomaševskis. Jis teigė, kad LLRA-KŠS vadovaus Vidaus reikalų ir Susisiekimo ministerijoms. Tiesa, nepasakė, ar skirs naujus ministrus, ar paliks esančius. Šiuo metu VRM vadovauja Eimutis Misiūnas, o Susisiekimo ministerijai – Rokas Masiulis.

V. Tomaševskis kalbėjo, kad svarbiausia yra programiniai dalykai, o praktiškai visi LLRA-KŠS pasiūlymai buvo įtraukti į koalicijos sutartį.

„Mums atitenka tokios sritys – vidaus reikalai, administracija, savivalda, susisiekimo reikalai, transportas, keliai“, – kalbėjo LLRA-KŠS vadovas, pridurdamas, kad kol kas neaišku, kas bus skiriami ministrais.

Politikas kalbėjo, kad daugiau detalių dėl ministrų skyrimo turėtų paaiškėti kitą savaitę. Tačiau teigė, kad turi savo gretose kompetentingų žmonių, galinčių dirbti tiek Vidaus reikalų, tiek Susisiekimo ministerijose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.