Naujienų srautas

Lietuvoje2015.09.08 13:45

Griežtinama leidimų gyventi Lietuvoje išdavimo tvarka

ELTA 2015.09.08 13:45

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kuriomis atsakingos institucijos įpareigojamos Migracijos departamentui teikti išvadas apie žmones, prašančius leidimo gyventi Lietuvoje.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė pasirašė Užsieniečių teisinės padėties įstatymo pataisas, kuriomis atsakingos institucijos įpareigojamos Migracijos departamentui teikti išvadas apie žmones, prašančius leidimo gyventi Lietuvoje.

Iki šiol Policijos departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba ir Valstybės saugumo departamentas įstatymu nebuvo įpareigoti Migracijos departamentui teikti informacijos apie leidimų gyventi Lietuvoje prašančius asmenis.

„Lietuva yra atvira sąžiningai dirbti ir gyventi mūsų šalyje norintiems žmonėms, tačiau leidimų išdavimo tvarka turi atitikti valstybės interesus bei užtikrinti visuomenės saugumą“, – rašoma prezidentūros spaudos tarnybos išplatintame pranešime.

Migracijos departamentas galės per 14 darbo dienų panaikinti užsieniečiui jau išduotą leidimą gyventi Lietuvoje, o tokiu sprendimu nepatenkintam asmeniui numatyta teisė jį ginčyti teisme. Iki šiol jau išduotų leidimų panaikinimas buvo galimas tik teismo tvarka ir neretai užtrukdavo iki pusės metų.

„Įstatymo pataisos užkirs kelią užsienio valstybėse nusikaltusiems asmenims slėptis nuo teisingumo Lietuvoje. Jeigu yra rimtas pagrindas manyti, kad leidimo gyventi Lietuvoje prašoma siekiant išvengti baudžiamosios atsakomybės, ir jeigu Lietuvos įstatymai už tokio nusikaltimo padarymą numato baudžiamąją atsakomybę, Migracijos departamentas galės neišduoti leidimo gyventi Lietuvoje“, – skelbia prezidentūra.

Įstatymu ne tik griežtinama, bet ir supaprastinama bei pagreitinama pačių leidimų gyventi Lietuvoje išdavimo tvarka. Numatyta galimybė grėsmių nacionaliniam ir visuomenės saugumui nekeliantiems bei sąžiningai Lietuvoje gyventi norintiems užsieniečiams gauti leidimą skubos tvarka – nuo kelių dienų iki poros mėnesių. Iki šiol tokios procedūros užtrukdavo iki keturių mėnesių ir sunkino sąlygas verslui.

Per pirmąjį šių metų pusmetį buvo išduota daugiau kaip 10 tūkst. leidimų gyventi Lietuvoje – tai yra tiek, kiek 2014 metais buvo išduota iš viso. Leidimus išduoti buvo atsisakyta 201 užsieniečiui, iš jų 150 asmenų leidimų prašė prisidengdami fiktyvių įmonių veikla. Šiemet per pirmąjį pusmetį 307 leidimai gyventi mūsų šalyje buvo panaikinti, daugiau negu 700 užsieniečių buvo išsiųsti iš Lietuvos.

Įstatymas įsigalios nuo šių metų rugsėjo 1 dienos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi