Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.04 18:07

Karštas Seimo pirmininko klausimas: tikrai ne visi eis su Karbauskiu ir Pranckietis tą jaučia

palaikančių Pranckietį gali būti bent iki 10 „valstiečių“

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis šantažu pavadino užmojį bet kokiu būdu jį patraukti iš posto, o Seimo koridoriuose užsimenama, kad antradienį tikėtinas balsavimas dėl parlamento vadovo nepasitikėjimo.

Kad visa derybų dėl koalicijos ašis sukasi apie V. Pranckietį pripažįsta ir politikos apžvalgininkas Vytautas Bruveris.

Anot jo, panašu, jog vis dar savo pareigose esantis Seimo pirmininkas eina „va bank“, tačiau neramu turėtų būti ir „valstiečių“ lyderiui Ramūnui Karbauskiui.

„Jau net sunku susigaudyti, ko nori Gediminas (Kirkilas – LRT.lt), ką kam siūlo Ramūnas (Karbauskis – LRT.lt). Viskas jau persikėlė į padrikų emocijų ir asmeninių išskaičiavimo lygmenį. Mano nuomone, pagrindinis šios istorijos variklis yra R. Karbauskis. Atrodo, jog norima žūtbūt atkeršyti V. Pranckiečiui, ir ne bet kaip, bet sunaikinant jį politiškai“, – sako V. Bruveris, pripažindamas, kad į Seimo pirmininko postą mielai dairosi ir G. Kirkilas.

Tiesa, politikos apžvalgininko teigimu, R. Karbauskis neturėtų būti tikras, kad užkulisiuose rengiamas nepasitikėjimo balsavimas dėl Seimo pirmininko pavyks, nes neoficialiai kalbama, kad tarp pačių „valstiečių“ V. Pranckietis turi palaikymą, taip pat užkulisiuose už jį balsuoti galėtų ir dalis „socialdarbiečių“, kurie taip pat turi savo vidinių problemų.

V. Bruveris mano, kad esminis dalykas, jei toks balsavimas pasiektų Seimą – kiek drausmingai ir žengdami paskui R. Karbauskį prieš V. Pranckietį balsuotų frakcijos kolegos.

„Faktas, niekas nežino, kokie gali būti rezultatai slaptame balsavime. Tai, kad tam tikra dalis, Seimo kuluaruose minima nuo kelių iki dešimties, „valstiečių“ nepritaria tam, kas dabar vyksta ir galėtų nebalsuoti už V. Pranckiečio atstatydinimą, apie tai yra kalbama, ir panašu, kad iš tiesų tokia grupelė politikų yra“, – V. Pranckiečio galimybes balsavime aptarė V. Bruveris.

Anot jo, V. Pranckietis, kad ir neturėdamas didesnės politinės patirties, tačiau mato ir girdi kas vyksta Seimo užkulisiuose, todėl pasitikėti savimi iš tiesų gali, jausdamas, kad slaptas balsavimas gali būti jo koziris.

„Grubiai tariant, jis (V. Pranckietis-LRT.lt) stato ant to, kad eis į slaptą balsavimą, jį laimės, tuo pačiu R. Karbauskis pralaimės, ir iš to mes turėsime naują situaciją ir bent tris variantus“, – sakė apžvalgininkas.

Politologas pripažįsta, kad „V. Pranckiečio reikalas“ šiuo metu „permuša“ visas derybas dėl postų, galimų koalicinių sutarčių, nes visą esmė – kokia yra jėgų pusiausvyra dėl V. Pranckiečio palaikymo.

Politologas pastebi, kad „socialdarbiečiai“ šiose visose derybose, panašu, jausdami, kad tai jų bene vienintelė galimybė dar bent minimaliam laikui įsitvirtinti valdžioje, derybos „ims viską, ką jiems siūlys“, o tuomet ta dauguma, nors ir trapi, susilipdytų.

Plačiau apie peripetijas Seime – vaizdo reportaže nuo 06.20 min.

„Laba diena, Lietuva“. Sutrikus socialinių tinklų veiklai – staigmena: ką dirbtinis intelektas mato Jūsų nuotraukose?
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi