Lietuvoje

2019.07.04 16:13

Į misijas Afganistane, Irake ir Ukrainoje išlydėti Lietuvos kariai

LRT.lt2019.07.04 16:13

Trečiadienį Lietuvos kariuomenės kariai išlydėti į misijas Afganistane, Irake ir Ukrainoje. Jiems buvo įteiktos pašventintos Lietuvos Respublikos vėliavos, praneša Krašto apsaugos ministerija (KAM).

Į tarptautinę operaciją Afganistane „Resolute Support Mission“ („Tvirta parama“) iš Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ išvyks trys štabo karininkai. Jie prisidės rengiant Afganistano nacionalines saugumo pajėgas. Lietuvos kariai šioje misijoje tarnauja skirtingose pozicijose Kabule, Herate ir Kandahare. Per 2018 metus Lietuvos karių skaičius operacijoje Afganistane buvo padidintas iki 50, tokį karių skaičių planuojama išlaikyti ir 2019 metais.

Dalyvauti tarptautinėje operacijoje Irake – Jungtinių Amerikos Valstijų vadovaujamoje koalicijos operacijoje „Inherent Resolve“ („Įgimtas Ryžtas“) taip pat išvyks trys kariai iš Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono. Jie prisidės rengiant vietines saugumo pajėgas. Lietuvos kariai tarnauja Danijos kontingento sudėtyje šiaurės vakarinėje Irako dalyje esančiame Ramadi mieste. Prie šios misijos Lietuva prisideda nuo 2017 m. nuolat išlaikydama 6 karinius instruktorius.

Kartu į karinę mokymo operaciją Ukrainoje išlydėta ir jungtinė Motorizuotosios pėstininkų brigados „Žemaitija“ štabo ir jai priskirtų batalionų instruktorių grupė, sudaryta iš karininkų ir puskarininkių. Į misiją išvykstantys kariai koncentruosis į ukrainiečių instruktorių vykdomo kolektyvinio rengimo priežiūrą ir konsultacijas. Lietuvos kariai Tarptautiniame taikos ir saugumo mokymo centre, esančiame Javorivo poligone, drauge su sąjungininkais padeda ukrainiečiams reformuoti ir stiprinti jų ginkluotąsias pajėgas bei priartėti prie NATO keliamų standartų.

Šiuo metu Lietuva dalyvauja 11-oje tarptautinių operacijų ir yra dislokavusi daugiau nei 140 karių trijuose žemynuose: Europoje – Ukrainoje; Azijoje – Afganistane, Irake, Turkijoje; Afrikoje – Malyje ir Centrinės Afrikos Respublikoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.