Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.04 15:47

Karbauskis apie Širinskienės perėjimą į „tvarkiečių“ frakciją: siekiant stabilumo nėra nieko netinkamo

atnaujinta 16.41
Benas Brunalas, ELTA 2019.07.04 15:47

„Valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis, komentuodamas užuominas, kad jo partijos kolegė Agnė Širinskienė, siekiant atkurti subyrėjusią Tvarkos ir teisingumo frakciją, gali į ją pereiti, teigia, kad politikui nėra nieko netinkamo, jei siekiama garantuoti koalicijos ir valstybės stabilumą.

Todėl, teigia jis, išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos išsakyta kritika ir teiginiai, kad bandymai aptariamais būdais gelbėti frakciją yra keisti bei stabilumo negarantuojantys, tiesiog nepagrįsti.

„Aš manau, kad prezidentas nežino visų aplinkybių. Tvarkos ir teisingumo frakcijoje buvo Darbo partijos atstovas, o šios partijos sprendimas buvo, kad tas atstovas turi išeiti, ir tai naikina galimybę šiai frakcijai būti stabiliai“, – Eltai sakė R. Karbauskis. Jo teigimu, svarbiausia yra valstybės stabilumas, o siūlomi sprendimai, kaip gelbėti „tvarkiečius“, rodo tiesiog žmonių pasišventimą, kad Vyriausybės darbai nesustotų.

„Kai pradedi šnekėti apie tai, kodėl vienas ar kitas sprendimas būtų reikalingas – pirmiausia tik dėl valstybės stabilumo ir dėl koalicijos stabilumo. Jei paaiškintume visas aplinkybes, kurios yra – tokiu atveju nekiltų tokių komentarų, nes tai tikrai nėra cirkas ir jokia klounada. Žmonės daro viską, kad mūsų valstybėje būtų galimybė tęsti pradėtus darbus“, – aiškino R. Karbauskis, sutikdamas, kad šiuo atveju šūkis „tikslas pateisina priemones“ situacijai apibrėžti tinka.

„Šioje situacijoje, kai mes kalbame, ką reikia padaryti, kad taip būtų... reikia padaryti viską, kad taip būtų. Nėra sąlygų, kurios politikui, Seimo nariui galėtų būti netinkamos siekiant to tikslo“, – apibendrino jis.

„Valstietė“ A. Širinskienė taip pat neatmeta šios galimybės – teigia nematanti problemų dirbti šiuo metu sugriuvusioje „tvarkiečių“ frakcijoje.

Pasak Seimo narės, tarpfrakcinis darbas skirtumus tarp partijų trina, todėl sprendimą pakeisti frakciją ji priimtų, jei tik to prireiktų stabilumui užtikrinti.

Dėl „darbiečio“ Valentino Bukausko pasitraukimo į Mišrią Seimo narių grupę sugriuvus koalicijos formavime dalyvaujančios Tvarkos ir teisingumo frakcijai Seime, viešojoje erdvėje pasigirdo kalbos, kad „valstietė“ A. Širinskienė galėtų pereiti į „tvarkiečių“ frakciją.

Pats „tvarkiečių“ lyderis Remigijus Žemaitaitis sako tokios pagalbos nesikratąs. Ketvirtadienį jis portalui LRT.lt sakė, kad tai būtų bene realiausias būdas atkurti sugriuvusią frakciją. Jo teigimu, jau kitą savaitę šią galimybę jis aptars ir su A. Širinskiene.

Jei ji prisijungtų prie „tvarkiečių“, jų gretose vėl būtų 7 žmonės, o tiek jų ir reikia, norint sudaryti parlamentinę frakciją.

„Kitą savaitę kalbėsiuosi su A. Širinskiene, nes ji, suprasdama, kad reikia išsaugoti valdančiąją koaliciją ir mums padėti, tikiuosi, sutiks prisijungti prie mūsų frakcijos“, – LRT.lt teigė R. Žemaitaitis.

Interviu Eltai G. Nausėda teigė, kad tokie bandymai gaivinti frakciją yra keisti.

„Aš visgi matyčiau, kad situacija yra gerokai dramatiškesnė negu vien tik politinis karnavalas. Mano nuomone, tai yra situacija, kurioje daugybė veiksmų daroma iš bėdos. Tiesą sakant, žūtbūt siekiama sulipdyti tą koaliciją, nes kitaip valdančioji dauguma nesusiformuoja. Žinoma, tokiomis sąlygomis gimsta keistos idėjos ir sprendimai, kurie įprastiniame politiniame gyvenime neturėtų būti – kaip antai legionierių skolinimas kitai frakcijai.

Be jokios abejonės, tai kelia labai didelių abejonių dėl tokios frakcijos („tvarkiečių“. – ELTA) tvarumo, jei toks veiksmas (įstotų kitos frakcijos narys. – ELTA) būtų atliktas. Pagaliau dėl tokios frakcijos tęstinumo – ateina žmogus, kuris niekuo tai frakcijai neįsipareigojęs... jau prie pirmo posūkio šis žmogus gali atsisveikinti ir atsiskirti – ką tada darysime? Žiūrėsime naują dėlionę? Tiesą sakant, tai labai optimistiškai neįkvepia“, – teigė G. Nausėda.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi