Lietuvoje

2019.07.04 14:55

Karbauskis liepos 15 dieną žada tikrintis pasitikėjimą partijoje

Valdančiųjų „valstiečių“ lyderis Ramūnas Karbauskis ketvirtadienį pranešė, kad liepos 15 dieną tikrinsis pasitikėjimą partijoje po trijų šiemet vykusių rinkimų ir koalicijos derybų.

„Jis (partijos tarybos posėdis) vyks liepos 15 dieną“, – BNS sakė Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas.

„Kelsiu klausimą dėl pasitikėjimo savimi, visa situacija ir taip toliau“, – pridūrė jis.

Tai politikas patvirtino, kai ketvirtadienį Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis dar kartą paragino R. Karbauskį pasitikrinti pasitikėjimą.

V. Pranckietis pareiškė, kad R. Karbauskis „bijo dėl savo galimybių išlikti“, todėl vis nukeldavo šį balsavimą.

Valdančiosios koalicijos sutartį penktadienį planuoja pasirašyti „valstiečiai“, „socialdarbiečiai“, „tvarkečiai“ ir Lenkų rinkimų akcija.

Ši dauguma pradėta formuoti po prezidento rinkimų, juose „valstiečių“ kandidatas premjeras Saulius Skvernelis liko trečias.

Kovą savivaldos rinkimuose pagal mandatų savivaldybių tarybų skaičių partija liko trečia po konservatorių ir socialdemokratų.

Europos Parlamento rinkimuose „valstiečiai“ liko treti pagal balsų skaičių ir iškovojo du mandatus.

R. Karbauskis prieš šiuos balsavimus yra žadėjęs laimėti visus trejus rinkimus, o nesėkmės atveju trauktis iš valdžios.

Pralaimėjimo prezidento rinkimuose atveju atsistatydinti žadėjo ir premjeras Saulius Skvernelis, bet dabar sako svarstantis, ar tai padaryti.

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga Seime turi didžiausią frakciją, jai priklauso 49 narių. Seimui vadovauja frakcijai nepriklausantis „valstietis“ Viktoras Pranckietis.