Lietuvoje

2019.07.04 22:45

Atgimė legendinis fontanas prie Operos ir baleto teatro: į vandens ir šviesų šou susirinko minia vilniečių

Monika Petrulienė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2019.07.04 22:45

Nors teatrai šiuo metu atostogauja, Operos ir baleto teatras ketvirtadienį pakvietė į šventinį renginį teatro prieigose. Mat po metus trukusios rekonstrukcijos čia vėl pradėjo veikti atnaujintas Operos ir baleto teatro fontanas. Ta proga įvyko šviesų šou ir teatro aktorių koncertas.

Klijuojamos paskutinės plytelės, šluojamos žemės – rengiamasi Operos fontano atidarymui. Šis daugelio vilniečių kartų pamėgtas fontanas buvo išjungtas daugelį metų, bet šįvakar vėl atgijo.

Jį, kaip ir Operos ir baleto teatro pastatą, 74-aisiais suprojektavo viena ryškiausių Lietuvos architekčių – Elena Nijolė Bučiūtė. Moderniam projektui naudotas prabangus rausvasis granitas, atgabentas iš Ukrainos.

Rekonstruojant fontaną paliktas originalus vandens siurblys, tačiau pakeista filtravimo, hidroizoliacijos sistema, todėl jame bus saugu braidyti. Vakarais praeivius džiugins povandeninė spalvota šviesų instaliacija.

„Ruošiama nedidelė koncertinė programa, kurią dovanos teatro darbuotojai ir ne tik. Nors šiuo metu atostogos, bet atlikėjai mielu noru iš atostogų grįžo, atvažiavo nuo jūrų ir surepetavo neilgą gražią programą, kuri papuoš fontano atidarymą“, – tikina Jonas Sakalauskas, Nacionalinio operos ir baleto teatro vadovas.

Bus rodomas prieš metus Austrijoje, Zalcburgo festivalyje pristatytos Romeo Castelluccio režisuotos Richardo Strausso operos „Salomėja“ įrašas. Pagrindinį vaidmenį operoje atlikusi Asmik Grigorian Zalcburge sulaukė keliolika minučių trukusių ovacijų. Įrašas bus rodomas ant Operos ir baleto teatro sienos. Ją teatralai jau yra išbandę, pernai rodė kelis spektaklių įrašus.

Anksčiau fontano remonto pradžią vilkinę valdininkai teigė, kad fontano atnaujinimas kainuotų milijoną eurų, tačiau ne tik fontanas, bet ir teatro prieigos – laiptai, grindinys, atraminės sienelės – restauruoti už perpus mažesnę sumą.

Plačiau – reportaže nuo 13.13 min.

Žinios. Viktoras Pranckietis neatsistatydina: paklūstu Lietuvos Respublikos, o ne Ramūno Karbauskio įsakymams

Populiariausi

Šeškinės poliklinika
6

Lietuvoje

2021.03.03 17:46

Vilniaus vicemerė: STT sulaikė Vilniaus miesto klinikinės ligoninės, Šeškinės poliklinikos vadovus, kelis šių įstaigų darbuotojus

žiniasklaida: sulaikyta apie 17 gydymo įstaigų vadovų, gydytojų, techninių darbuotojų; atnaujinta 21.14
6