Lietuvoje

2019.07.04 13:35

Žirmūnų apygardoje savo kandidatą turės ir Lietuvos žaliųjų partija

Lukrecijus Tubys, ELTA 2019.07.04 13:35

Rugsėjo mėnesį vyksiančiuose rinkimuose į Seimą Žirmūnų apygardoje su Lietuvos žaliųjų partija į Seimą mėgins patekti Žaliosios politikos instituto vadovė Ieva Budraitė.

Pasak politikės, svarbiausias jos darbotvarkės klausimas yra gamtą tausojanti ekonomika.

„Tenka apgailestauti, kad nors klimato krizės kontekste visuomenės ekologinis sąmoningumas auga, priimant politinius sprendimus ekologija vis dar žemiausio prioriteto eilutėje. „Valstiečių” valdančioji dauguma vengia akistatos su nekontroliuojamo trąšų naudojimo žemės ūkyje, augančios oro taršos ir susijusiomis problemomis. Nevisai skaidriai vykdoma valstybinių miškų valdymo politika, nepagrįstas miesto medžių kirtimas kursto ne tik aplinkosaugininkų, bet ir plačiosios visuomenės pasipiktinimą. Ir ne veltui – ambicingumo stokos tausojant gamtinius resursus kaina ženkliai atsilieps tiek gyventojų sveikatai, tiek valstybės biudžetui”, – teigia žaliųjų kandidatė.

Politikės vizijoje yra CO2 emisijoms neutralios ekonomikos kūrimas, ekologinė mokesčių reforma, skirta taršiam ir eikvojančiam gamtos išteklius verslui, taip pat atsinaujinančios energetikos vystymas.

I. Budraitė Vilniaus universiteto Tarptautinių santykių ir politikos mokslų institute yra įgijusi politikos mokslų bakalauro laipsnį, 2016 m. ten pat baigė Viešosios politikos analizės programą ir įgijo viešosios politikos ir administravimo magistro laipsnį.

Kaip jau buvo skelbta, Žirmūnų apygardoje taip pat į Seimą patekti bandys konservatorių kandidatė Paulė Kuzmickienė, Lietuvos socialdemokratų darbo partijos kandidatas buvęs parlamentaras Eduardas Šablinskas, Laisvės partija šioje apygardoje rems partijos steigėją Rimą Olberkytę-Stankus, Lietuvos socialdemokratų partijai atstovaus pirmininkas Gintautas Paluckas, Liberalų sąjūdžiui – Žemės ūkio ministerijoje vyriausiuoju specialistus dirbantis dirbantis Tomas Keršys.

Lietuvos centro partija, Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Tvarkos ir teisingumo partija kandidatų dar nėra paskelbusi.

ELTA primena, kad nauji rinkimai į Seimą Žirmūnų vienmandatėje apygardoje vyks rugsėjo 8 d. po to, kai į Europos Parlamentą buvo išrinkta šioje apygardoje į Seimą patekusi Aušra Maldeikienė. Kartu rinkimai vyks Žiemgalos, kurioje vietą atlaisvino parlamentaras Vitalijus Gailius, po Savivaldos rinkimų tapęs meru, ir Gargždų, kurią po Savivaldos rinkimų atlaisvino Seimo narys Bronius Markauskas, vienmandatėse apygardose.