Lietuvoje

2019.07.04 13:11

Kirkilas iškėlė ultimatumą, bet Palionis palankesnis Pranckiečiui

socialinės apsaugos ministro portfelis liks „valstiečiams“; atnaujinta 14.20

Trečiadienį pareiškę ultimatumą dėl Seimo pirmininko Viktoro Pranckiečio patraukimo iš pareigų, ketvirtadienį „socialdarbiečiai“, panašu, atsitraukia. Nors atrodė, kad Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) pirmininkas Gediminas Kirkilas nusiteikęs kategoriškai, frakcijos Seime seniūnas Andrius Palionis nusiteikęs švelniau.

Po to, kai parlamento vadovas V. Pranckietis pareiškė, kad iš posto nesitraukia, A. Palionis žurnalistams sakė, kad Seimo pirmininko postas nėra LSDDP prioritetas, o trečiadienį tris valandas trukusia posėdyje apie tai esą nediskutuota.

„Seimo pirmininko pozicija logiška. Aišku, yra koalicijos bendras darbas ir turėtų būti priimami bendri sprendimai. Užtikrinu, kad pagrindinė diskusija trečiadienį buvo ne dėl Seimo pirmininko, o dėl to, ką prezidiumas išsakė posėdyje praėjusį trečiadienį apie Vyriausybės veiklos planą“, – sakė A. Palionis.

Anot jo, į kai kuriuos „socialdarbiečių“ punktus derybų metu atsižvelgta nebuvo, todėl apie tai buvo diskutuojama tris valandas trukusiame prezidiumo posėdyje.

„Pas mus partijoje vyksta diskusijos dėl Seimo pirmininko posto, ar tikrai čia yra toks noras. Ramūnas užtikrino, kad tai ne Gedimino Kirkilo noras, o pats R. Karbauskis ir LVŽS pasiūlė šitą poziciją pasiimti mums. Pagrindinė vakarykštė diskusija buvo daugiau vertybinė, o ne Seimo pirmininkas“, – teigė frakcijos seniūnas.

Kiek vėliau Ramūnas Karbauskis BNS taip pat patvirtino, kad priimtas sprendimas ir dėl Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos. Dėl koalicijos besiderantys „valstiečiai“ ir „socialdarbiečiai“ sutarė, jog socialinės apsaugos ir darbo ministro portfelis naujoje Vyriausybėje liks R. Karbauskio vadovaujamai partijai.

„Socialinės apsaugos ir darbo ministerija tikrai lieka Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungai“, – BNS ketvirtadienį sakė R. Karbauskis.

„Tas tikrai yra sutarta, čia jokių abejonių ir ginčų nėra. Jeigu jų būtų, rytoj nepasirašytumėme koalicijos sutarties“, – pridūrė jis.

LSDDP prezidiumas pritarė, kad būtų pasirašyta koalicijos sutartis. Jis kartojo, kad „socialdarbiečiai“ nelaiko prioritetu nepasitikėjimo V. Pranckiečiu skelbimą. To esą labiau nori patys „valstiečiai“. Be to, jis teigė, kad pats R. Karbauskis pasakė, kad neatstatydinus V. Pranckiečio koalicijos sutartis negalios. Tai, pasak jo, nebuvo LSDDP idėja.

Negana to, A. Palionis sakė nemanantis, kad V. Pranckiečiui likus pareigose reikėtų nutraukti koalicijos sutartį: „Ją nutraukti nėra dėl ko. Pagrindiniai aspektai, kurie bus pasirašyti dėl Vyriausybės programos, į daugelį mūsų punktų yra atsižvelgta. Yra likę tik keletas nesutarimų, yra suprantamos priežastys dėl finansinių galimybių ir fiskalinės drausmės. Jeigu tai bus galima įgyvendinti ateityje, bent jau frakcija pritarė. Iš mūsų pusės nebus reikalaujama nutraukti sutarties.“

LSDDP frakcijos seniūnas sakė niekada neturėjęs konfliktų su Seimo pirmininku, o balsavime dėl nepasitikėjimo tikrai būtų frakcijos narių, kurie balsuotų už V. Pranckiečio likimą pareigose.

Politikas sakė, kad LSDDP atsitraukė nuo reikalavimo jiems skirti Socialinių reikalų ir darbo ministeriją, tačiau pretenduoja į žemės ūkio ministro portfelį.