Lietuvoje

2019.07.04 12:26

Landsbergis apie koalicijos derybų „turgelį“: „Aš tau tą, o tu man – tą“ – kelias į niekur

LRT.lt2019.07.04 12:26

Besitęsiant bandymams sudaryti valdančiąją koaliciją, derybininkams kritikos pažėrė ir prof. Vytautas Landsbergis. Jis derybas ironiškai apibūdina užsimindamas apie „turgelį“, kuriame imamasi principo „Aš tau tą, o tu man – tą“, o tai, jo teigimu, yra „kelias į niekur“.

„O išdidūs valdantieji, ar mąsto jie apie naujesnius, brandesnius kelius? Konkrečiau, ar yra „valstiečių“ žvelgiančių plačiau negu gimtasis valsčius? Pavyzdžiui, valstybės mastu. Kokia jų Lietuva nūdienėje Europoje...

Kažin, ar ši visų mūsų valstybė, artėjanti į savo naujųjų laikų 30-metį, tesvajoja kaip čia suklijavus laikiną nekokybišką Seimo daugumą ir „datempus“ iki eilinių kalendorinių Seimo rinkimų. (...) Be abejo, visai ne turgelio stiliuje. „Aš tau tą, o tu man – tą“ – kelias į niekur“, – dėsto V. Landsbergis.

Kaip teigiama įraše, visuomenė šiuo metu turi teisėtų lūkesčių, kad Lietuvoje atsiras geresnių politikų, gebančių telktis ir susitarti dėl šalies ir tautos likimo.

„Laikas tokiems politikams susižvalgyti ir pradėti kalbėtis rimtai, be noro apgauti savo vis dar galimą pokalbininką“, – ragina profesorius.

Portalas LRT.lt primena, kad dėl valdančiosios koalicijos derasi LVŽS, „socialdarbiečiai“, „Tvarka ir teisingumas“ bei Lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS). Naują valdančiąją daugumą imtasi formuoti po gegužę vykusių prezidento rinkimų. Kol kas „socialdarbiečiai“ reikalauja nušalinti Seimo pirmininką Viktorą Pranckietį, jam nenušalinus – nutrūks koalicijos sutartis.

Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų partijos garbės pirmininkas savo feisbuko paskyroje pašiepė ir „tvarkiečių“ iniciatyvą keistis. Partija „Tvarka ir teisingumas“ ketina rudenį keisti pavadinimą, jos vadovybė taip pat neatmeta galimybės kurti naują politinę jėgą.

„Įsivarę į kampą „Tiesa ir teisingumas“ (tikrasis partijos pavadinimas „Tvarka ir teisingumas“ – LRT.lt), kai niekas nebemato jų atstovaujančių šioms kadaise deklaruotoms vertybėms, ima busti. Gal Remigijus Žemaitaitis ieškos kelio iš akligatvio, likęs be Pakso mito ir net be frakcijos.

Partijos reorganizacija, kitas pavadinimas? Gal išties tai kelias, jei bus žmonių, mėginsiančių tapti tikra demokratine partija. Temąsto vyručiai, kadangi netoli – Mauručiai“, – taip „tvarkiečių“ iniciatyvą apibūdino jis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt