Lietuvoje

2019.07.04 18:57

Sinoptikė apžvelgė liepos mėnesio orus: nusiteikite, kad bus kur kas vėsiau

Nors antrojoje liepos pusėje sulauksime šiltesnių orų, bus kur kas vėsiau nei birželį, taip LRT RADIJUI sako sinoptikė Izolda Marcinonienė. Jos teigimu, karščiausios dienos jau praėjo.

– Birželis buvo išties įspūdingas karščio rekordais.

– Taip, šiemet jis tikrai buvo ekstremalus. Birželis išsiskyrė aukšta temperatūra ir sausromis. Vidutinė oro temperatūra buvo viršyta 4,7 laipsniais ir siekė net 20,1 laipsnį šilumos. Paprastai net liepa nebūna tokia šilta.

Sulaukėme nemažai tropinių naktų, kai oro temperatūra nenukrito žemiau 20 laipsnių. Taip pat turėjome absoliutų rekordą – Kaišiadoryse buvo užfiksuoti beveik 36 laipsniai karščio. Birželis pasižymėjo audromis ir stichiniais reiškiniais.

Liepa bus visai kitokia ir kur kas vėsesnė. Pirmosios dvi savaitės prognozuojamos kiek šaltesnės ir drėgnesnės už normą, o antra liepos pusė bus šiltesnė ir sausesnė, tačiau vis tiek bus kur kas vėsiau nei birželį – karščiausios dienos jau praėjo.

– Kokie bus artimiausi orai?

– Artimiausių dienų orai taip pat nelabai skirsis nuo pastarojo laiko. Penktadienį bus 15–19 laipsnių šilumos. Grįšime į realybę – į tipišką Lietuvos vasarą. Oro temperatūra artimiausiomis naktimis bus tarp 8–13, 7–12 laipsnių šilumos.

Penktadienį pietvakarių Lietuvoje ir Žemaitijoje vietomis gali smarkiai palyti. Pastaruoju metu naktimis lietus prislopsta, o dienomis jo sulaukiama vis daugiau.

Šeštadienio naktį vakariniuose šalies rajonuose truputį pakrapnos, o dieną lietus išplis daugelyje šalies rajonų. Panašu, kad vakare jis atsitrauks.

Sekmadienio naktį lietaus išvengsime, tačiau dieną lis daugelyje šalies rajonų. Temperatūra vyraus tarp 16–18 laipsnių šilumos. Pūs gana stiprus vakarų vėjas, kuris sieks net 7–12, 8–13 m/s.

Pirmadienį, antradienį ir trečiadienį dienos bus kiek lietingesnės, tačiau savaitės viduryje krituliai prislops ir temperatūra pamažu pradės kilti. Yra vilties, kad nuo savaitės vidurio vėl sulauksime šiltų, vasariškų dienų.

– Paskelbta stichinė sausra. Ar esamo lietaus pakaks?

– Šiandien dar nepakaks, bet penktadienį ir šeštadienį lietaus bus sočiai. Gaila, bet greičiausiai šventinė diena bus lietingiausia.

Mano manymu, pietryčių Lietuva, kur šiuo metu yra ekstremalus miškų gaisringumas, bus nuplauta. Ir vėl viską pradėsime nuo pirmos miškų gaisringumo klasės ir toliau dėliosime skaičiukus.