Lietuvoje

2019.07.04 11:45

Lietuvos Europos Parlamento nariai pasiskirstė į komitetus

LRT.lt2019.07.04 11:45

Trečiadienį Europos Parlamentas (EP) nustatė nuolatinių komitetų ir pakomitečių narių skaičių, o EP frakcijos patvirtino komitetų sudėtį.

EP ir toliau veiks 20 nuolatinių komitetų bei du pakomitečiai. Lietuvoje išrinkti europarlamentarai dirbs dešimtyje komitetų ir viename pakomitetyje:

Petras Auštrevičius, frakcijos „Atnaujinkime Europą“ narys, dirbs Užsienio reikalų komitete ir Saugumo ir gynybos pakomitetyje.

Vilija Blinkevičiūtė, frakcijos „Socialistai ir demokratai“ narė ir toliau dirbs Moterų teisių ir lyčių lygybės bei Užimtumo ir socialinių reikalų komitetuose.

Stasys Jakeliūnas („Žaliųjų“ frakcija) dirbs Ekonomikos ir pinigų politikos komitete. Šiame komitete kartu dirbs ir kita lietuvė parlamentarė Aušra Maldeikienė („Europos liaudies partijos“ frakcija).

Valdemaras Tomaševskis („Europos konservatorių ir reformistų“ frakcija) ir Viktoras Uspaskichas („Atnaujinkime Europą“) dirbs Regioninės plėtros komitete.

Juozas Olekas („Socialistų ir demokratų“ frakcija) ir Bronis Ropė („Žaliųjų“ frakcija) dirbs Žemės ūkio ir kaimo plėtros komitete.

Rasa Juknevičienė („Europos liaudies partijos“ frakcija) jungiasi prie Vystymosi komiteto, o Andrius Kubilius („Europos liaudies partijos“ frakcija) – prie Pramonės, mokslinių tyrimų ir energetikos komiteto.

Naujokas EP Liudas Mažylis („Europos liaudies partijos“ frakcija) dirbs Aplinkos, visuomenės sveikatos ir maisto komitete.

Lietuva Europos Parlamente turi 11 narių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.