Lietuvoje

2019.07.04 08:53

Kupiškio rajono vandenvietėse nustatytas padidintas arseno kiekis

LRT.lt2019.07.04 08:53

Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) informuoja, kad geriamajame vandenyje, tiekiamame iš „Kupiškio vandenų“ eksploatuojamų Skapiškio, Laičių ir Naivių vandenviečių, nustatyta leistiną normą viršijanti arseno koncentracija. VMVT laikinai uždraudė geriamąjį vandenį iš šių vandenviečių naudoti maistui.

Sprendimas priimtas po to, kai „Kupiškio vandenys“, vykdydami geriamojo vandens programinę priežiūrą, trijose savo eksploatuojamose vandenvietėse nustatė, kad arseno kiekis viršija leistiną ribinę vertę (10 µg/l). Skapiškio vandenvietėje nustatytas arseno kiekis – 10,8 µg/l, Laičių – 13,8 µg/l, Naivių – 12,3 µg/l.

Kupiškio VMVT paėmė valstybinius geriamojo vandens, tiekiamo iš šių vandenviečių, mėginius arseno kiekiui nustatyti.

Kupiškio rajono savivaldybė ir „Kupiškio vandenys“ informavo gyventojus, kad vanduo iš šių vandenviečių netinkamas gerti ir vartoti maisto ruošimui. Vandens tiekėjas įsipareigojo aprūpinti vartotojus fasuotu geriamuoju vandeniu.

Geriamasis vanduo iš Skapiškio, Laičių, Naivių vandenviečių tiekiamas 277 gyventojams.

Populiariausi

Kauno pašte – skiepijimas „Modernos“ vakcina

Lietuvoje

2021.01.21 08:39

Prezidentūra įvardijo siekiamą vakcinavimo tempą: iki kovo – bent po 10 tūkst. gyventojų per dieną, nuo balandžio – 34 tūkst. Antros bangos pikas praėjo, bet ribojimus švelninti siūlo labai palengva