Lietuvoje

2015.07.08 12:32

Iki penktadienio orai visiškai subjurs

LRT RADIJAS, LRT.lt2015.07.08 12:32

Karšti orai baigiasi – trečiadienį šiluma dar palepins, nors saulę užstos debesys ir lietūs, kurie vis stiprės. O savaitės pabaigoje saulės galime ir visai nepamatyti, LRT Radijui sakė Margarita Kirkliauskaitė.

Karšti orai baigiasi – trečiadienį šiluma dar palepins, nors saulę užstos debesys ir lietūs, kurie vis stiprės. O savaitės pabaigoje saulės galime ir visai nepamatyti, LRT Radijui sakė Margarita Kirkliauskaitė.

Lietaus debesų juosta trečiadienį nuo pajūrio slinks per visą Lietuvą ir apims beveik visą Lietuvą. Debesys atneš trumpo, o kai kur, ypač pietiniuose rajonuose, ilgesnio ir intensyvesnio lietaus. Lietų daugelyje rajonų lydės perkūnija, o pietryčiuose, tikėtina, ir škvalas. Prieš keliaujant atmosferos frontui, šalį spės pasiekti 25–28 laipsnių šiluma, o pietiniuose ir pietrytiniuose rajonuose – apie 30 laipsnių.

Taip pat trečiadienį prognozuojamas ir gūsingas vėjas – jo gūsiai sieks 15–20 m/s.

Ketvirtadienį orus lems gana lietingi ir vėsūs ciklonai. Diena bus vėsesnė ir su trumpais, dažnais palynojimais. Trumpi lietūs apims beveik visus rajonus, kai kur gali nugriaudėti perkūnija. Pūs stiprokas vakarų-pietvakarių krypties vėjas. Naktį temperatūra bus 14–16 laipsniai, o dieną sieks 17–22 laipsnius.

Patys nemaloniausi orai numatomi penktadienį, kai ciklonas bus visai šalia Lietuvos. Saulės penktadienį greičiausiai nepamatysime, beveik nuolat įkyriai lis, pūs gūsingas pietvakarių-vakarų vėjas. Daugelyje rajonų jis pasieks pavojingas reikšmes: pūs 15–20 m/s greičiu, o pajūryje bus ir dar stipresnis – iki 23 m/s. Temperatūra naktį kris iki 10–15 laipsnių, o dieną oras tesušils iki 14–19 laipsnių.

Savaitgalį orai taisysis: šeštadienį taip pat palis beveik visoje Lietuvoje, tačiau tarpai tarp lynojimų bus ilgesni, patys lynojimai bus trumpesni, temperatūra kils jau iki 16–21 laipsnio šilumos. Rims ir vėjas, nors vietomis dar sieks 15–18 m/s greitį.

Sekmadienį jau dažniau pasirodys saulė, vėjas bus ramesnis, oras šils iki18-22 laipsnių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.