Lietuvoje

2019.07.03 21:42

Grįžo lietuviška vasara: liepa prasidės neramiais orais

LRT TELEVIZIJOS laida „Laba diena, Lietuva“, LRT.lt2019.07.03 21:42

Nepaisant to, kad į Lietuvą atkeliavo lietus ir vėsa, gamta kenčia nuo sausros. Vyriausybė trečiadienį paskelbė valstybės lygio ekstremalią padėtį. Tiesa, meteorologė Ieva Malūnavičiūtė sako, kad liepos pradžia prasidės lietingų orų periodu.

„Nėra viskas taip paprasta. Kadangi gana ilgas laikotarpis buvo sausringas ir išdžiuvo tiek dirvožemiai, tiek vandens telkiniai. Kad situacija pagerėtų reikia ne vienos dienos, net ne savaitės. Gamtai reikalingas ilgas lietus“, – teigia meteorologė.

Artimiausiomis dienomis sulauksime vėsesnių orų. Tiek dienomis, tiek naktimis temperatūra bus žemesnė, palyginus su tuo, ką turėjome prieš kelias savaites.

Ketvirtadienį daugelyje šalies rajonų sulauksime trumpalaikio lietaus. Bus gana vėjuota, naktimis galbūt šiek tiek aprims, o dienomis daugelyje rajonų bus pavojingi gūsiai – 15–18 m/s.

Taip pat skaitykite

Tik šeštadienį vėjas žada rimti. Pirmoje dienos pusėje orai bus kiek geresni – turėtų būti sausiau, gali pasirodyti ir saulė, bet popiet iš pietvakarių artės nauja kritulių zona. Naktimis temperatūra sieks 8–13 laipsnių šilumos, o dieną – 15–18 laipsnių šilumos, kai kur ir iki 21 laipsnio.

Pajūryje tikrai galime laukti vėjuotų orų. Temperatūra sieks 15–17 laipsnių šilumos.

Plačiau žiūrėkite reportaže nuo 1.08 val.

„Laba diena, Lietuva“. Kokių zuikių iš kepurės dar ištrauks Europos Parlamentas?
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.