Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.03 17:28

Nausėda džiaugiasi nominuotąja EK pirmininke, rengiasi vizitui į Vokietiją

Lukrecijus Tubys, ELTA 2019.07.03 17:28

Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda teigiamai vertina žinią, kad Europos Komisijos pirmininke yra nominuota dabartinė Vokietijos gynybos ministrė Ursula von der Leyen. Jis taip pat užsiminė, kad tapęs prezidentu vieną pirmųjų vizitų surengtų į Vokietiją.

„Manau, kad tikrai palankus yra faktas, bent jau man asmeniškai vertinant, kad Europos Komisijos vadove tapo Vokietijos atstovė. (...) Esu tikrai nusiteikęs labai pozityviai ir palankiai ir, manau, kad belieka tik kaip galima anksčiau užmegzti santykius, bendradarbiauti ir tikėtis pačių geriausių rezultatų“, – Eltai teigė jis.

Anot G. Nausėdos, tapęs prezidentu jis norėtų per vieną pirmųjų vizitų aplankyti Vokietijos vadovus. Tiesa, konkrečios datos dar nežino.

„Vyksta tam tikros konsultacijos, ir šiuo metu nenorėčiau kalbėti apie datas, tačiau toks noras tikrai yra ir, svarbiausia, yra noras, kad tas vizitas būtų ne butaforinis, ne simbolinis, bet kad jis tikrai būtų prasmingas. Tad tai turėtų būti vienas iš pirmųjų vizitų, į kuriuos aš kaip prezidentas norėčiau vykti“, – sakė išrinktasis prezidentas.

ELTA primena, kad antradienį po ilgų derybų į Europos Komisijos postą buvo nominuota Vokietijos gynybos ministrė U. von der Leyen.
2017 metais ji prezidentės Dalios Grybauskaitės buvo apdovanota ordino „Už nuopelnus Lietuvai“ Didžiuoju kryžiumi.

Išrinktasis prezidentas G. Nausėda jau anksčiau yra pareiškęs, kad pirmasis jo vizitas būtų į Lenkiją. Jis suplanuotas liepos 16-ąją.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi