Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.03 19:24

Pasipiktino eilėmis darant pasą: nesulaukę eilės užsakyti dokumentų važiuoja net iki Trakų

Domantė Platūkytė, LRT.lt 2019.07.03 19:24

Atėjus vasarai ir padaugėjus norinčiųjų išvykti atostogauti skaičiui, padidėjo ir eilės Migracijos departamente, į kurį žmonės skuba užsisakyti asmens tapatybės dokumentų. Į LRT.lt redakciją kreipėsi pasipiktinęs skaitytojas Jonas, kuris pasakojo, kad laukti eilėse reikia kelias valandas, o tai daryti su vos kelių mėnesių kūdikiu – sudėtinga. Migracijos departamentas teigia siekiantis paskirstyti klientų srautus ir ragina užsisakyti paslaugą, kuri primena, kada baigiasi dokumento galiojimo laikas.

Portalo skaitytojas Jonas prisimena, kad, norėdamas kartu su šeima išvykti atostogauti į užsienį, bandė užsakyti kūdikiui pasą, tačiau nusivylė Migracijos departamento darbu. Anot jo, visos vietos užimtos keliems mėnesiams į priekį, o gyvoje eilėje reikia laukti kelias valandas.

Situaciją apsunkina ir tai, sako jis, kad neliko Informacijos langelio, todėl atėjus su kūdikiu nebegalima pasiprašyti procedūrą atlikti nelaukiant eilėje. Pasak Jono, kai kurie žmonės nepakenčia tokių eilių, todėl darytis pasų iš Vilniaus vyksta į Trakus, kur norinčiųjų pasigaminti asmens tapatybės dokumentus mažiau.

Migracijos departamento Migracijos departamento direktorė Evelina Gudzinskaitė LRT.lt sako, kad vasaros laikotarpiu, taip pat pavasarį, prieš egzaminus, padidėja norinčiųjų pasikeisti asmens dokumentus.

Pasak E. Gudzinskaitės, departamentas Lietuvos piliečiams ir Lietuvoje gyvenantiems užsieniečiams rekomenduoja elektroniniu būdu, adresu https://epis.vrm.lt/epis/, užsisakyti informavimo apie besibaigiantį dokumento galiojimą paslaugą.

„Tokiu atveju gyventojai galėtų be skubos ir laiku pasikeisti asmens dokumentus, nesudarydami eilės vasaros laikotarpiu“, – teigia E. Gudzinskaitė.

Departamento direktorė pabrėžia, kad vaikų iki vienerių metų amžiaus vestis į Migracijos departamentą nebūtina, pakanka turėti pasams skirtą vaiko nuotrauką, todėl tėveliams rekomenduojama ateiti vieniems. Tačiau, sako ji, jeigu tėvai neturi galimybės palikti vaikelio vieno ir todėl turi ateiti kartu, Vilniaus skyriuje esančiame eilių valdymo terminale reikėtų pasirinkti mygtuką „PRIĖMIMAS. Senatvės pensininkams, neįgaliesiems, nėščiosioms, vaikams iki 5 metų”. Tokiu atveju tėvai aptarnaujami greičiau, tvirtina E. Gudzinskaitė.

Paklausus, kaip vertina situaciją, kai dėl didelių eilių Vilniuje esančiame Migracijos departamente vilniečiai vyksta į Migracijos departamento skyrių Trakuose, E. Gudzinskaitė atsakė, kad, reaguodamas į klientų pageidavimus, Migracijos departamentas sudarė sąlygas dokumentus pateikti kituose padaliniuose, kurie yra arčiausiai klientų.

„Esame sulaukę atsiliepimų, kad tai yra patraukli alternatyva skubantiesiems“, – tikina departamento direktorė.

Anot E. Gudzinskaitės, Migracijos departamentas sieks geriau paskirstyti klientų srautus, todėl ėmėsi ir ketina toliau įgyvendinti suplanuotas priemones, kad klientų srautai susibalansuotų.

„Pavyzdžiui, Migracijos departamentas nuolatos primena apie galimybę užsisakyti įspėjimą apie dokumento galiojimo terminą adresu https://epis.vrm.lt/epis/. Taip pat peržiūrime vidaus procesus ir perskirstome vidaus resursus, kad netolimoje ateityje galėtume padidinti klientų aptarnavimo apimtis.

Naujoms priemonėms įgyvendinti reikės daugiau laiko. Visgi sezoninių svyravimų išvengti vargiai pavyks, todėl dar kartą prašome piliečių nedelsti, atvykti dokumentų pasikeisti anksčiau, prieš atostogų sezono pradžią“, – ragina E. Gudzinskaitė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi