Lietuvoje

2019.07.03 11:24

Skvernelis neigia, kad norėtų STT pavaldumo Vyriausybei

Dainora Karklytė, ELTA2019.07.03 11:24

Premjero Sauliaus Skvernelio komanda griežtai neigia portalo 15min.lt trečiadienį paskelbtą informaciją, kad premjeras norėtų, jog Specialiųjų tyrimų tarnyba (STT) taptų tiesiogiai pavaldi Vyriausybei.

Portalo teigimu, tokiam STT pavaldumui prieštarautų ir pats tarnybos direktorius Žydrūnas Bartkus. Palaikymo šiuo klausimu Ž. Bartkus sulaukė ir iš išrinktojo prezidento Gitano Nausėdos.

15min oficialiai paprašius, kad informaciją pakomentuotų premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas, jis atsakė, kad tokie STT pavaldumo pokyčiai nėra svarstomi.

Su portalo redakcija susisiekęs kitas ministro pirmininko patarėjas Tomas Beržinskas griežtai paneigė informaciją ir pavadino ją „neatitinkančia tikrovės“.

„Nei Jūsų aprašomame, nei jokiuose kituose susitikimuose premjeras nesvarstė ir neišreiškė jokių norų dėl STT pavaldumo pokyčių. Premjeras neturi tokių ketinimų ir nepalaikytų idėjos dėl STT pavaldumo perdavimo Vyriausybei“, – atsakyme 15min rašė T. Beržinskas.

Patys STT komunikacijos atstovai, pareiškė, kad tarnybos nepriklausomumas yra svarbus veiksnys siekiant efektyvaus veiklos vykdymo.

„Valstybė turėtų siekti užtikrinti STT nepriklausomumą ir depolitizavimą. Priešingu atveju, būtų susilpnintas STT, kaip antikorupcinės nepriklausomos, depolitizuotos ir savarankiškos institucijos vaidmuo“, – rašoma tarnybos atsakyme redakcijai.

Tuo tarpu G. Nausėdos atstovas Aistis Zabarauskas taip pat informavo, jog STT savarankiškumas yra vertintinas.
„Išrinktasis prezidentas Gitanas Nausėda nemato jokių priežasčių keisti 19 metų galiojantį įstatymą“, - 15min sakė A. Zabarauskas, pridūręs, kad teisėsauga ir specialiosios tarnybos, G. Nausėdos įsitikinimu, privalo būti nepriklausomos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt