Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.03 10:42

„Socialdarbiečių“ posėdyje dalyvausiantis Karbauskis: esu įsitikinęs, kad derybos pavyks

klausimas dėl Pranckiečio likimo lieka neatsakytas

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) lyderis Ramūnas Karbauskis yra įsitikinęs, kad derybos dėl valdančiosios koalicijos sudarymo bus sėkmingos ir penktadienį visos keturios partijos pasirašys koalicinę sutartį.

„Asmeniškai esu įsitikinęs, kad derybos pavyks ir bus sudaryta visavertė koalicija iš keturių partijų. Manau, kad visus klausimus galima sutarti, nes visų keturių partijų atstovai galvoja pirmiausia apie valstybę. Ir dėl to manau, kad viskas pavyks ir mes penktadienį galėsime pasirašyti, aš esu tuo įsitikinęs“,– trečiadienį Eltai sakė R. Karbauskis.

Jis taip pat sako, kad klausimas dėl Seimo pirmininko posto lieka dar atviras.

„V. Pranckiečio klausimo nėra, yra Seimo pirmininko klausimas ir šitas klausimas neuždarytas, kol nebaigtos derybos“, – sakė R. Karbauskis.
Pagal išankstinį partijų susitarimą – memorandumą – Seimo pirmininko postas turėtų priklausyti koalicijos partneriams „socdarbiečiams“. Tačiau praėjusią savaitę Socialdemokratų darbo partijos pirmininkas Gediminas Kirkilas teigė, kad Seimo pirmininko postas „socialdarbiečiams“ „tikrai nėra joks prioritetas“.

Trečiadienį Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) Prezidiumas dar kartą ketina apsvarstyti galimybę dirbti naujoje valdančiojoje koalicijoje. Į šį posėdį ketina atvykti ir „valstiečių“ lyderis R. Karbauskis. „Aš pats būsiu“, – Eltai sakė R. Karbauskis.

Penktadienį valdybos posėdyje galutinai dėl dalyvavimo valdančiojoje koalicijoje ketina apsispręsti ir Lietuvos lenkų rinkimų akcija-Krikščioniškų šeimų sąjunga (LLRA-KŠS).

Pagal išankstinį planą, „valstiečiai“, „tvarkiečiai“, „socialdarbiečiai“ ir LLRA-KŠS valdančiosios koalicijos sutartį turėtų pasirašyti šį penktadienį po pietų.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi