Lietuvoje

2019.07.03 08:52

Pranckietis: „socialdarbiečiams“ iš koalicijos pasitraukus Lietuva be valdžios neliks

Širinskienei siūlo susilaikyti nuo komentarų
Benas Brunalas, ELTA2019.07.03 08:52

Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis sako nesibaiminantis, kad „socialdarbiečiams“ atsisakius pasirašyti valdančiąją daugumą formuojančią sutartį, valstybė liktų be valdžios. Pasak jo, jei visgi būtų suformuota mažumos Vyriausybė, darbų tęstinumas liktų ir didelių problemų šaliai nekiltų.

„Pagal tai, ką kalba kitos partijos, manau, kad valstybė be valdžios (jei į valdančiąją daugumą nesijungtų „socialdarbiečiai“ – ELTA) tikrai neliktų ir tęstinumas būtų. Niekas nekvestionuoja Vyriausybės programos, sako, kad programa būtų tęsiama bet kokiu atveju. Todėl jei atsisakytų „socdarbiečiai“, jeigu jie (koalicijos sutarties – ELTA) nepasirašytų... jeigu jie bando pasitraukti, tai tada reikėtų spręsti kaip nors kitaip ir tai jau buvo diskutuota“, – „Žinių radijui“ sakė V. Pranckietis.

Pasak jo, ankstesni pavyzdžiai rodo, kad galima dirbti ir mažumos Vyriausybės sąlygomis.

„Buvo ir premjeras pasisakęs, kad ir mažumos Vyriausybės sąlygomis būtų galima dirbti“, – sakė V. Pranckietis, pridurdamas, kad G. Kirkilo vadovautos mažumos Vyriausybės pavyzdys rodo, kad „dangus dėl to nesugriuvo“.
ELTA primena, kad trečiadienį Lietuvos socialdemokratų darbo partijos (LSDDP) Prezidiumas dar kartą ketina apsvarstyti galimybę dirbti naujoje valdančiojoje koalicijoje.

„Socialdarbiečiai“ nėra patenkinti vykstančiomis derybomis nes nėra linkstama atsižvelgti į jų keliamus reikalavimus, gerokai didinti vadinamuosius vaiko pinigus ir perleisti Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos vadovo postą, kuris šiuo metu priklauso „valstiečiams“.

Širinskienei siūlo susilaikyti nuo komentarų

Agnė Širinskienė turėtų susilaikyti nuo komentarų, sako Seimo pirmininkas Viktoras Pranckietis, komentuodamas partijos kolegės viešojoje erdvėje išsakytus teiginius, kad nepaisant to, jog „socialdarbiečiai“ deklaravo, kad jiems parlamento pirmininko postas neberūpi, klausimas, kam visgi atiteks Seimo vadovo kėdė, dar nėra uždarytas.

„Ponia Širinskienė nėra nei frakcijos seniūnė, nei partijos pirmininkė, ji yra vieno komiteto pirmininkė. Ji neturėtų kalbėti už frakciją ar už partiją. Gal reikėtų susilaikyti“, – „Žinių radijui“ trečiadienį sakė V. Pranckietis.

Seimo vadovo teigimu, jei visgi derintis dėl naujos koalicinės sutarties jo užimamas postas tebėra ant derybų stalo ir jį siekiama pakeisti, tai turi būti organizuojama nepasitikėjimo procedūra.

„Kirkilas (Seimo vadovo posto – ELTA) atsisakė, o Širinskienė neatsisakė. Aš nežinau, kas čia bus. Jeigu bus kažkokių iniciatyvų reikšti nepasitikėjimą tai jos turi būti ir pareikštos, o ne tik pasikalbėti po stalu“, - teigė jis, pridurdamas, kad pats negali jaustis garantuotas, kad iniciatyvų pakeisti jį užimamose pareigose neatsiras.
„Politikoje negali būti iki galo viskuo garantuotas, kokios atsiras iniciatyvos“, – apibendrino V. Pranckietis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt