Lietuvoje

2019.07.03 07:01

Orai: spintose teks pasiieškoti megztinių, o penktadienį nepamirškite skėčio

prie Lietuvos artėja intensyvesni lietūs
LRT RADIJAS, LRT.lt2019.07.03 07:01

Panašu, kad į Lietuvą bent kelioms dienos sugrįžo įprasta mūsų šaliai vasara – naktys laukia pakankamai vėsios, o dienomis nemažoje dalyje regionų laukia žymesnis lietus, o temperatūra artimiausiomis paromis tesieks 15 laipsnių.

Kaip LRT RADIJUI sakė sinoptikė Margarita Kirkliauskaitė, trečiadienį pasitinkame ganėtinai žvarbiu vėju, daugelyje rajonų jis siekia 15-18 metrų per sekundę greitį.

Dieną tikėtis daugiau šilumos nevertėtų, link Lietuvos toliau keliauja vėsesnio oro masė, todėl temperatūra bus net keliais laipsniai žemesnė nei tai buvo antradienį. Įdienojus ji pasieks vos 15-18 termometrų padalą. Laukiama nepastovaus debesuotumo, galimi trumpalaikiai lietūs.

Ketvirtadienį Lietuvoje lietaus bus mažiau, didesnė tikimybė jo sulaukti naktį pajūryje. Tačiau, lietaus daugiau galima tikėtis dienos metu, nors jis bus ir trumpalaikis, didesnė jo tikimybė prognozuojama šiaurės rytiniuose šalies regionuose.

Įdienojus temperatūra pasieks 16-21 laipsnio.

Didesnių pokyčių galime tikėtis jau penktadienį – link Lietuvos priartės ciklono centras, todėl lietūs bus ir intensyvesni, ir apims didesnę šalies dalį.

„Vietomis lis netgi smarkiai, tą ypač pajusti turėtų vakarų Lietuvos gyventojai“, – LRT RADIJUI sakė sinoptikė.

Tas intensyvesnis lietus pradės šiek tiek mažėti tik šeštadienį.

Dieną laukiama vos 14-17 laipsnių šilumos.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.