Lietuvoje

2019.07.03 06:28

Žemdirbiai: Žemės ūkio ministerijos darbas tapo „paralyžiuotas“

Lukas Blekaitis, ELTA 2019.07.03 06:28

Žemės ūkio taryba trečiadienį rengia spaudos konferenciją dėl Žemės ūkio ministerijos (ŽŪM) perkėlimo į Kauną, nepaisant neigiamos žemdirbių savivaldos nuomonės.

Anot žemdirbių, ministerijos darbas dėl perkėlimo proceso tapo „paralyžiuotas“.

Jie taip pat išreiškė nuogąstavimą, kad kompetentingi specialistai palieka ŽŪM, o tai gali sutrukdyti derybiniam periodui dėl 2021-2027 m. finansinio laikotarpio, kyla grėsmė dėl kitų įsipareigojimų žemdirbiams vykdymo.

ELTA primena, kad tikslas išnagrinėti ŽŪM perkėlimo į Kauną galimybes buvo numatytas Vyriausybės programoje. Ją norėta perkelti kartu su pavaldžiomis organizacijomis, tačiau, joms pasipriešinus, šios minties laikinai atsisakyta.
ŽŪM teigia, kad ministerijos perkėlimas sudarys galimybes peržiūrėti nusistovėjusias valdymo tvarkas ir procedūras, o procesų efektyvinimas turėtų sutaupyti valstybės lėšų.

ŽŪM skaičiavimais, ministerijos perkėlimas į Kauną atsieis per 1 mln. eurų, o atsipirkti turėtų per 5-6 metus. Planuojama, kad visa ministerija į Kauną bus perkelta kitąmet. Tiesa, perkėlimą kritikuoja kai kurie ekonomistai, ūkininkai ir ŽŪM pavaldžių įmonių darbuotojai.