Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.02 17:56

Renginio organizatorių ir policijos konfliktas Vilniuje: pareigūnai tvirtina – savo neteisėtų veiksmų neįžvelgė

LRT.lt 2019.07.02 17:56

Vilniuje veikiančio kultūros centro „Platforma“ įkūrėjai prieš kelias dienas viešojoje erdvėje pasiskundė policijos pareigūnų veiksmais, esą pastarieji atvykę į renginį bendravo žeminančiu tonu, laidė ironiškas replikas, be to, kaip teigiama žinutėje, nurodė tuoj pat išjungti garsą, priešingu atveju esą grasino spec. kuopa, įrangos konfiskavimu, organizatoriams žadėjo areštinę.

Savo ruožtu, pareigūnai sako, jog, ištyrę visą medžiagą, kurią surinko minėto iškvietimo metu – jokių neteisėtų pareigūnų veiksmų neįžvelgė.

„Atlikus pirminį informacijos patikslinimą dėl įvykio „Platformoje“, susipažinus su policijos turimais vaizdo įrašais, kita surinkta medžiaga, kol kas nėra surinkta objektyvių duomenų, kad pareigūnų veiksmai būtų neteisėti. Kadangi Imuniteto valdyba toliau atlieka informacijos patikslinimą, policija kreipsis prašydama pateikti visą vaizdo medžiagą, kuri leistų dar objektyviau įvertinti šį įvykį. Policija taip pat prašo visų, turinčių bet kokių vaizdo įrašų, pateikti juos policijai“, – skelbiama Lietuvos policijos „Facebook“ paskyroje.

Pareigūnų teigimu, dėl šioje vietoje keliamo triukšmo jie nuolat gauna pranešimų, o minėtą vakarą į juos kreiptasi net tris kartus.

„Atkreipiame dėmesį, kad dėl triukšmo šioje vietoje nuolat gaunama nemažai gyventojų skundų, minėtą vakarą į policiją buvo kreiptasi 3 kartus. Atsižvelgiant į skundus, buvo pradėta administracinė teisena, atlikus visus būtinus veiksmus, apklausus patrulius, liudytojus, organizatorius, bus sprendžiama dėl atsakomybės taikymo už viešosios tvarkos trikdymą“, – skelbia pareigūnai.

Tyrimą atliekančių pareigūnų teigimu, informacija apie įvykį antradienį pateikta ir savivaldybės atstovams.

LRT.lt primena, kad, vykstant penktadienio renginiui, į pareigūnus buvo kreiptasi dėl didelio triukšmo.

Organizatorių teigimu, kartu su pareigūnais apeidamas renginio apsaugą ir perlipdamas per tvorą į renginio teritoriją įsiveržė ir pareigūnus iškvietęs vyras.

Toliau dėstoma, kad organizatoriai sutiko sumažinti garsą, tačiau pareigūnai renginio dalyviams neva ėmę aiškinti, kad vakarėlis tuoj baigsis, o vėliau, nurodoma „Platformos“ įraše, pareigūnai ėmė nurodinėti garsą visai išjungti, nes kitaip bus iškviesti kiti policijos pareigūnai.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi