Lietuvoje

2019.07.02 17:18

Konstitucinis Teismas nagrinės Vyriausybės kreipimąsi dėl LRT finansavimo tvarkos

Saulius Jakučionis, BNS2019.07.02 17:18

Konstitucinis Teismas antradienį pranešė, kad priėmė nagrinėti Vyriausybės prašymą dėl nacionalinio transliuotojo LRT finansavimo tvarkos.

Jai sukėlė abejonių įstatymo nuostata, kad LRT biudžetas automatiškai apskaičiuojamas pagal surenkamas pajamas iš gyventojų pajamų mokesčių ir akcizų.

Vyriausybė sako, kad toks mechanizmas gali riboti konstitucinius Vyriausybės ir Seimo įgaliojimus planuoti ir tvirtinti valstybės biudžetą.

Dabartinė LRT finansavimo tvarka galioja nuo 2015 metų. Jos šalininkai sako, kad automatiškas biudžeto apskaičiavimas užkerta kelią galimam politikų spaudimui.

Šiemet LRT biudžetas yra 41,6 mln. eurų – beveik 7 proc. didesnis nei pernai.

Konstitucinis Teismas Vyriausybės prašymu taip pat aiškinsis, ar Konstitucijai neprieštarauja kiti specialieji įstatymai, numatantys išankstinį atskirų fondų ar programų kelių priežiūros, aplinkos apsaugos, sporto srityse finansavimą.

Lietuvos nacionalinio radijo ir televizijos vadovybė Vyriausybės kreipimąsi pavadino spaudimu. Premjeras Saulius Skvernelis kritiką atmetė, nes kreiptasi dėl visų įstaigų ir fondų, kuriems numatytas specialus finansavimas.

Vyriausybėje šiuo metu vyksta derybos dėl 2020 metų valstybės biudžeto.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.