Lietuvoje

2019.07.02 14:33

Į Lietuvą atvyksta Portugalijos rotacinių pajėgų kariai

LRT.lt2019.07.02 14:33

Trečiadienį Klaipėdoje vyks Portugalijos rotacinių pajėgų karių sutikimo ceremonija, praneša Lietuvos kariuomenė.

Rikiuotėje taip pat dalyvaus Lietuvos didžiojo kunigaikščio Butigeidžio dragūnų bataliono ir Kunigaikščio Margirio pėstininkų bataliono kariai.

Portugalijos kariai įsikurs Klaipėdoje dislokuoto Butigeidžio dragūnų bataliono kareivinėse ir treniruosis daugiausiai su šio bataliono kariais. Per rotacijos laikotarpį iki rugsėjo Portugalijos kariai taip pat dalyvaus bendruose mokymuose su Lietuvos kariuomenės Karinėmis jūrų ir Specialiųjų operacijų pajėgomis.

Portugalijos rotacinės pajėgos į Lietuvą atvyksta pagal NATO sutartas atgrasymo priemones (angl. Assurance Measures) NATO centrinėse ir Rytų Europos šalyse, skirtas stiprinti šalių sąjungininkių saugumą.

Pastarąjį kartą Portugalija rotacines pajėgas į Lietuvą treniruotis su mūsų šalies kariais buvo atsiuntusi 2018 m. pavasarį jūros pėstininkų kuopą. Portugalijos kariuomenės rotacinės pajėgos į Lietuvą atvyksta nuo 2015 m. vasaros.

Nuo 2014 metų pavasario, kai buvo pradėtos taikyti NATO atgrasymo priemonės, Lietuvoje jau treniravosi Belgijos, Čekijos, Danijos, JAV, Lenkijos, Liuksemburgo, Vengrijos ir Vokietijos rotacinių sausumos pajėgų kuopų kariai.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.