Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.04 17:07

Norvegijoje įžymybes pavėžėjantys lietuviai: jeigu atvažiuotų Grybauskaitė, prireiktų mūsų paslaugų

Mano kolegai į koncertą yra tekę nuvežti dainininkę Britney Spears ir grupę „Guns N‘Roses“, LRT projekte „Keturi milijonai“ pasakoja taksi ir limuzino vairuotoju Osle dirbantis Raimondas Talačka. Jo teigimu, dažnai klientus tenka išklausyti.

– Kas yra Jūsų klientai?

– Pradedant studentais ir turistais, baigiant tais, kurie nemėgsta autobusuose būti suspausti, kaip silkės. Jeigu nedirbu savaitgalio naktimis, paprastai vežu normalius ir išsilavinusius žmones.

– Pasakojote apie ypatingos svarbos klientus, kurių taip pat nemažai turite.

– Mūsų limuzinų firma vykdo privačius užsakymus ir veža įvairaus plauko žmones. Įmonė, kurioje dirbu, turi pasirašiusi sutartį su Vyriausybe. Mūsų paslaugų prireikia tada, kai vyksta įvairios konferencijos ir kiti renginiai. Jeigu į Norvegiją atvažiuotų prezidentė Dalia Grybauskaitė, prireiktų mūsų paslaugų.

Kartą per vieną šventę turėjau atvažiuoti vieno vyriškio. Kai atvykau, iš pastato, kuriame vyko renginys, pirmiausia išėjo Norvegijos finansų ministrė ir ji pradėjo lipti į mano automobilį. Aš jos atsiprašiau ir pasakiau, kad jos automobilis stovi greta. Netikėtai pribėgo ministrės apsauginis ir liepė man išvažiuoti. Aš jam pasakiau, kad laukiu kliento ir niekur nesitrauksiu. Tiek ministrai, tiek žvaigždės – man visi vienodi.

– Kokį garsiausią žmogų esate vežęs?

– Pavėžėjimo srityje esu gana žalias, nes šioje įmonėje dirbu tik nuo praėjusių metų lapkričio. Kol kas nesu vežęs išskirtinių asmenybių, tačiau kolegai Šarūnui yra tekę nuvežti į koncertą dainininkę Britney Spears ir grupę „Guns N‘Roses“ .

– Lietuvoje dažnai juokaujama, jog taksi vairuotojai yra ir viską išmanantys politologai, ir psichologai, kurie sunkiausiomis akimirkomis gali išklausyti. Ar Jums tenka išklausyti savo klientus?

– Tikrai taip. Viskas, kas pasakoma šiame automobilyje, jame ir lieka. Tenka susidurti ir su verkiančiomis damomis, ir su besipykstančiomis ar besitaikančiomis poromis. Nors norvegai yra gana santūrus ir ne itin atvirauja svetimiems žmonėms, tačiau po vakarėlių, kai būna gerokai atsipalaidavę, mėgsta pakeikti valdžią ar emigrantus.

– Jeigu tarp emigrantų yra paminimi lietuviai, ar sureaguojate?

– Lietuviai nėra minimi bloguoju – jeigu ir girdimos kalbos, tai tik pagyros apie tai, kad jie yra geri ir darbštūs statybininkai.

– Kuo Jums patinka Norvegija?

– Gamta, kuri yra visiškai nereali.

– Visą gyvenimą čia gyvensite?

– Nemanau. Prieš dvejus metus gyvenau Ispanijoje, dėl to vis kyla minčių važiuoti kur nors šilčiau.

– O į Lietuvą?

– Aš mėgstu pajuokauti, kad „Lietuva brangi, tu man per brangi“. Kartais važiuoti į Lietuvą yra tikrai per brangu, dėl to renkuosi, pavyzdžiui, Ispaniją.

– Ar vairavimo kultūra Norvegijoje skiriasi nuo lietuviškos?

– Tiesą pasakius, grįžęs į Lietuvą bijau sėstis prie vairo. Vairavimas Lietuvoje ir Norvegijoje labai skiriasi – Osle visi važiuoja iš lėto, yra mandagūs, tačiau Lietuvoje patenkama į kitokią realybę.

Norvegijoje lankėsi LRT RADIJO žurnalistai Giedrė Čiužaitė ir Adomas Šimkus. Jų kelionė yra dalis projekto „Keturi milijonai“, skirto Pasaulio lietuvių metams.

Parengė Gabrielė Sagaitytė.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi