Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.02 11:13

VRK įteikė Seimo nario pažymėjimus naujiems Seimo nariams

LRT.lt 2019.07.02 11:13

Antradienį Vyriausioji rinkimo komisija (VRK) įteikė Seimo nario pažymėjimus keturiems naujiems Seimo nariams. Vietos Seime atsilaisvino po to savivaldos ir Europos Parlamento rinkimų.

Naujaisiais Seimo nariais tapo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ilgametė partijos narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė ir partijos vykdomoji sekretorė Aistė Gedvilienė. Į Seimą grįžta ir ilgametis parlamentaras Bronius Bradauskas. Taip pat į Seimą pateko „valstietė“ Audronė Jankuvienė.

Oficialioje ceremonijoje VRK nepasirodė tik B. Bradauskas.

Po kovą vykusių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų paaiškėjo, kad Seimą palieka liberalas Vitalijus Gailius, išrinktas Joniškio rajono meru, ir „valstietis“ Bronius Markauskas, kuriam rinkėjai patikėjo būti Klaipėdos rajono meru.

Gegužės 26-ąją vykusių Europos Parlamento rinkimų metu rinkėjų palankumo sulaukė Seimo nariai Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Aušra Maldeikienė, Juozas Olekas ir Stasys Jakeliūnas, mandatą gavęs po to, kai jo atsisakė Šarūnas Marčiulionis.

Kas į parlamentą ateis vietoje V. Gailiaus, B. Markausko ir A. Maldeikienės – kol kas neaišku. Visi trys politikai buvo į Seimą buvo išrinkti vienmandatėse apygardose, todėl jose turės būti rengiami nauji rinkimai. Jų metu ir paaiškės, kas dirbs parlamente vietoje šių politikų.

Seimo rinkimai į likusias Seimo narių vietas vyks 2019 rugsėjo 8 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi