Lietuvoje

2019.07.02 11:13

VRK įteikė Seimo nario pažymėjimus naujiems Seimo nariams

LRT.lt2019.07.02 11:13

Antradienį Vyriausioji rinkimo komisija (VRK) įteikė Seimo nario pažymėjimus keturiems naujiems Seimo nariams. Vietos Seime atsilaisvino po to savivaldos ir Europos Parlamento rinkimų.

Naujaisiais Seimo nariais tapo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ilgametė partijos narė Vilija Aleknaitė-Abramikienė ir partijos vykdomoji sekretorė Aistė Gedvilienė. Į Seimą grįžta ir ilgametis parlamentaras Bronius Bradauskas. Taip pat į Seimą pateko „valstietė“ Audronė Jankuvienė.

Oficialioje ceremonijoje VRK nepasirodė tik B. Bradauskas.

Po kovą vykusių savivaldybių tarybų ir merų rinkimų paaiškėjo, kad Seimą palieka liberalas Vitalijus Gailius, išrinktas Joniškio rajono meru, ir „valstietis“ Bronius Markauskas, kuriam rinkėjai patikėjo būti Klaipėdos rajono meru.

Gegužės 26-ąją vykusių Europos Parlamento rinkimų metu rinkėjų palankumo sulaukė Seimo nariai Rasa Juknevičienė, Andrius Kubilius, Aušra Maldeikienė, Juozas Olekas ir Stasys Jakeliūnas, mandatą gavęs po to, kai jo atsisakė Šarūnas Marčiulionis.

Kas į parlamentą ateis vietoje V. Gailiaus, B. Markausko ir A. Maldeikienės – kol kas neaišku. Visi trys politikai buvo į Seimą buvo išrinkti vienmandatėse apygardose, todėl jose turės būti rengiami nauji rinkimai. Jų metu ir paaiškės, kas dirbs parlamente vietoje šių politikų.

Seimo rinkimai į likusias Seimo narių vietas vyks 2019 rugsėjo 8 dieną.

Populiariausi

Informacinių technologijų egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 07:50

Skelbiami brandos egzaminų sesijos rezultatai: matematiką įveikė vos 67,61 proc. abiturientų anglų kalbos egzaminą išlaikė beveik 99 proc. mokinių

13
Medikai

Lietuvoje

2020.08.05 09:08

Mirė koronavirusu sirgęs pranciškonų vienuolis iš Kretingos parapijos klebono ir NVSC komentarai; atnaujinta 09.41

Lietuvių kalbos brandos egzaminas

Lietuvoje

2020.08.05 10:01

Egzaminų centro vadovė: kad šiemetinio matematikos egzamino rezultatai bus prasti, ženklų buvo prieš dvejus metus egzamino vertintojas: kai kur pakako skaičius sudėti, bet ir to nesugebėjo

7