Lietuvoje

2019.07.02 09:12

Apie regioninį bendradarbiavimą kitaip Vilniuje diskutuos lenkų intelektualas Krzysztofas Czyzewskis

LRT.lt2019.07.02 09:12

Į lietuviškosios Atlantidos paieškas diskutuojant su garsiais Rytų Europos intelektualais kviečiantys Jerzy Giedroyco dialogo ir bendradarbiavimo forumas, Lietuvos PEN klubas, Leonido Donskio fondas ir Nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka pristato pirmąjį ciklo renginį ir svečią – lenkų intelektualą Krzystofą Czyzewskį.

Pokalbį su svečiu ves istorikas dr. Aurimas Švedas, jis vyks M. Mažvydo bibliotekoje.

Kaip pristato organizatoriai, K. Czyzewskis yra rašytojas, intelektualas, priklausantis retai kategorijai žmonių, kurie mano, kad tokios sąvokos kaip „centras“ ir „periferija“ priklauso nuo žmonių, gyvenančių konkrečiose vietovėse. Jau 1991 m. jis savo „Pasienio“ fondo būstine pasirinko patį provincialiausią Lenkijos miestelį Seinus, o 2011 m. persikėlė į pačių lėšomis atgaivintą Czeslowo Miloszo giminaičiams kadaise priklausiusį dvarą Krasnogrūdoje.

Gyvendamas ir dirbdamas Dievo užmirštame kampelyje jis pelnė tarptautinį pripažinimą. K.Czyzewskis apdovanotas įvairių šalių, taip pat ir Lietuvos valstybiniais apdovanojimais, 2000 m. buvo vienas projekto „Krokuva-Europos kultūros sostinė“, 2016 m. – „Vroclavas – Europos kultūros sostinė“ vadovu.

Diskusijų ciklo informacinis partneris – LRT.lt portalas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt