Naujienų srautas

Lietuvoje2015.07.07 14:47

LRT tapo oficialiu režisieriaus D. Ulvydo filmo „Emilija“ partneriu

2015.07.07 14:47

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) tapo kuriamos kino juostos apie pilietinį ir kultūrinį pasipriešinimą Lietuvoje oficialiu partneriu.  

Lietuvos nacionalinis radijas ir televizija (LRT) tapo kuriamos kino juostos apie pilietinį ir kultūrinį pasipriešinimą Lietuvoje oficialiu partneriu.

Filmas „Emilija“ žiūrovus pasieks Lietuvai labai svarbiu metu – ruošiantis minėti Valstybės atkūrimo šimtmetį. Filmas bus rodomas visuose Lietuvos kino teatruose. Vėliau LRT pasidalys filmu su savo žiūrovais ir ateityje saugos jį savo archyvuose.

LRT generalinio direktoriaus pavaduotojo Rimvydo Paleckio teigimu, LRT vienas pirmųjų pradeda ruoštis iškilmingiems Valstybės šimtmečio minėjimo renginiams.

„Mums ypač svarbu, kad 2018-aisiais, švenčiant reikšmingą Lietuvai datą, savo žiūrovams rodysime režisieriaus Donato Ulvydo kino juostą „Emilija“. Neabejoju, kad filmas, pasakojantis apie lietuvių kovą už laisvę, bus įdomus įvairioms kartoms. Ir tiems, kurie puikiai prisimena masines demonstracijas Laisvės alėjoje, Kaune, yra dalyvavę kultūriniame pasipriešinime okupaciniam režimui, ir jaunajai žiūrovų kartai, kuriai už laisvę kovoti nebereikėjo, bet jie ją ypač saugo ir brangina, kaip pamatinę mūsų tautos ir kiekvieno asmens teisę“, – sako R. Paleckis.

Pasak filmo režisieriaus D. Ulvydo, užsienyje labai dažnai pirmaujančios pasaulio televizijos investuoja į nacionalinį kiną. Įprasta, kad garsiausiuose filmų festivaliuose geriausius filmus pristato tokios televizijos, kaip BBC ar „Arte“.

„Mums labai smagu, kad LRT prisijungė prie lietuvių kino kūrėjų komandos ir tapo filmo „Emilija“ bendražygiu. Juo labiau kad ši kino juosta pasirodys artėjant šimtmečio minėjimui ir pasakos apie tas pačias vertybes, kuriomis grindžiama Nacionalinio transliuotojo misija – žodžio, pažiūrų, asmens laisvė ir tiesos sakymas“, – kalba D. Ulvydas.

Vieno visų laikų populiariausių lietuviškų filmų „Tadas Blinda. Pradžia“ režisierius D. Ulvydas filmą „Emilija“ kuria drauge su šiemet prestižiniame „Sundance“ (JAV) kino festivalyje apdovanoto filmo „Sangailės vasara“ prodiusere Živile Gallego. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi