Lietuvoje

2019.07.01 15:29

Skvernelio persikėlimas į Turniškes – ženklas, kad lieka dirbti premjeru?

Malinausko komentaras
LRT TV naujienų tarnyba, BNS2019.07.01 15:29

Premjeras Saulius Skvernelis, pasinaudodamas Europos Sąjungos finansine parama, ant savo namo stogo Vilniaus rajone įrenginėja saulės elektrinę, pranešė naujienų portalas tv3.lt. Tiesa, kilo dar vienas klausimas, ar S. Skvernelio persikėlimas į Turniškes rodo, kad politikas ir toliau lieka prie Vyriausybės vairo?

„Ministras pirmininkas ant stogo montuojamus saulės elementus pirko sau pasinaudojus gyventojams skirta ES priemone „Elektros energijos iš atsinaujinančių išteklių gamybos įrenginių įrengimui“. Visa informacija, kurią pateikti įpareigoja įstatymai, pateikta deklaracijoje“, – portalui perduotame komentare nurodė jo patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Ministras pirmininkas deklaravo, kad birželio pradžioje sudarė rašytinę sutartį su bendrove „Staltika“ saulės fotovoltinės elektrinės įrenginiams įrengti. Iš viso šie darbai S. Skverneliui kainuos 8185 eurus.

Aplinkos ministerijos Aplinkos projektų valdymo agentūra skelbia, kad paramą elektrinei įsirengti gali gauti fizinis asmuo, nuosavybės teise valdantis gyvenamosios paskirties vieno arba dviejų butų namą arba sodo namą, ir žemės sklypą, jei elektrinė bus įrengiama ant žemės. Įranga turi būti nauja, atitikti įprastai tokiai įrangai keliamus ES standartus, ekologinius ženklus. Saulės moduliams turi būti suteikta dešimties metų produkto garantija ir 25 metų 80 proc. efektyvumo garantija. Už 1 kW saulės elektrinės įrengtosios galios skiriama 322,91 euro dydžio valstybės parama.

„Lietuvos ryto“ televizija pranešė, kad dėl namuose atliekamo remonto S. Skvernelis su šeima laikinai persikėlė gyventi į Vyriausybės vadovo rezidenciją Turniškėse.

Persikėlimas į Turniškes – signalas, kad S. Skvernelis lieka premjeru?

Premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas sako, kad toks premjero ir jo šeimos persikėlimas į Turniškes papildomų išlaidų nekainuos, o ar tai galėtų reikšti tai, jog S. Skvernelis ir toliau liks vadovauti Vyriausybei, paaiškės jau šios savaitės pabaigoje.

„Toliau matysime, ar tai yra laikinas sprendimas, ar ministras pirmininkas liks gyventi ir toliau. Tokią galimybę numato įstatymas ir tai mokesčių mokėtojams papildomai nekainuoja“, – žurnalistams sakė premjero patarėjas Skirmantas Malinauskas.

Paklausus, ar šis premjero persikėlimas į Turniškes reiškia tai, kad S. Skvernelis ir toliau lieka prie Vyriausybės vairo, S. Malinauskas nuo tiesaus atsakymo išsisuko, tik pabrėžė, jog visi konkretūs dalykai turėtų paaiškėti šios savaitės pabaigoje.

„Atsakymą į šį klausimą mes sužinosime jau šios savaitės pabaigoje. Šiuo metu tai reiškia tai, kad premjerui šiuo metu paprasčiau su šeima gyventi rezidencijoje, būtent dėl to, kad Vadovybės apsaugos departamentui būtų sudėtinga užtikrinti apsauga namuose, kada šiuo metu pasikeitė tam tikros aplinkybės. Kaip bus toliau, mes pamatysime“, – sakė S. Malinauskas.

Žinios. Vyriausybėje susitinka dėl valdančiosios koalicijos besiderančių partijų atstovai
Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Vilnius
COVID-19 TRUMPAI