Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.01 16:56

Koalicijos dėlionė: sutarė dėl vaiko pinigų, bet ne dėl postų

atnaujinta 17.28
Modesta Gaučaitė, LRT.lt 2019.07.01 16:56

Derybos dėl valdančiosios koalicijos tebesitęsia. Pirmadienį visų besiderančių politinių jėgų atstovai į Vyriausybę, kur su premjeru Sauliumi Skverneliu aptarė, kiek kainuotų jų reikalavimų įvykdymas.

Tiesa, nors į derybas atvyko visų partijų atstovai ir finansų ministras Vilius Šapoka, komentuoti susitikimo detales žurnalistams panoro tik ministras pirmininkas. 

Po derybų su būsimais koalicijos partneriais premjeras Saulius Skvernelis džiaugėsi „grąžinęs juos į realybę“. Jis teigė, kad aptarta buvo ne tik koalicinė sutartis, bet ir kitų metų biudžetas, sudarant jį kylantys iššūkiai ir kaip galima papildomas biudžeto lėšas, apie 1 mlrd. eurų, paskirstyti mažinant socialinę atskirtį. 

„Manau, kad išgirdo, suprato ir tikiuosi, kad buvo į naudą šitas pasikalbėjimas“, – sakė S. Skvernelis.

Nors, kaip teigė ministras pirmininkas, apie postus pirmadienį kalbėta nebuvo, jis taip pat sakė esą visų dėl valdančiosios daugumos besiderančios partijų atstovai pareiškė, kad postams jie nesvarbūs. Net ir kelis kartus paklausus apie postų dalybas, S. Skvernelis neatskleidė, kokios ministerijos kam atiteks. 

„Konkretų sutarimą matysite penktadienį, kai bus pasirašyta sutartis. Šiandien mes kalbėjome labai ne politiškai, labai pragmatiškai apie valstybės finansinius įsipareigojimus, kurie jau yra užprogramuoti su įstatymais, kurie įsigalios sausio 1 dieną, visų poreikių, kurie buvo išsakyti tenkinimą“, – teigė S. Skvernelis.

Dvi valandas trukusiame susitikime, kaip sakė premjeras, sutarta, kad bus didinami vaikai pinigai ir jie turėtų augti visoms šeimoms bei pasiekti bent 100 eurų. Tačiau jis sakė, kad deryboms likusios dar kelios dienos, todėl galimi pokyčiai. Jis teigė, kad aptarti įvairūs variantai, bet galutinio sprendimo dar nėra.

„Vaiko pinigai yra vienas iš prioritetų, kaip ir pensininkai. Norisi visiems daugiau, bet yra realios galimybės ir tada kalba eina apie papildomus šaltinius arba išlaidų sumažinimą“, – sakė premjeras.

Jis teigė kol kas nematantis kliūčių sutarties pasirašymui, tačiau neatmetė, kad gali atsirasti naujų pageidavimų iš potencialių partnerių. Trukdyti gali, anot S. Skvernelio, ir jei kitos politinės jėgos užsispirs dėl savo pirminių reikalavimų, kurie būtų finansiškai nepakeliami. 

Ministras pirmininkas sakė kol kas negirdėjęs, kad kuri nors partija ketintų nepasirašyti. 

„Mes sutarėme, kad nebedidinsime valstybės remiamų pajamų dydžio, nes ta suma yra nustatyta, diskusijos vyko dėl nemokamo moksleivių maitinimo, šis klausimas irgi lieka atviras. Totalinio nemokamo maitinimo nuo rugsėjo 1-os ar kitų metų tikrai nematau galimybės tokios“, – komentavo S. Skvernelis.

Jis nepasakė, ar šią savaitę dar ketinama derėtis, tai esą turėtų lemti trečiadienį rengiamas Lietuvos socialdemokratų darbo partijos tarybos posėdis. Kol kas kalbėta, kad ši partija pretenduoja į tam tikras ministerijas bei į Seimo pirmininko postą.

Portalas LRT.lt primena, kad dėl valdančiosios koalicijos sudarymo derasi didžiausią frakciją Seime turintys „valstiečiai“, Gedimino Kirkilo vadovaujami „socialdarbiečiai“, pakankamai narių sudaryti parlamentinei frakcijai neturinti partija „Tvarka ir teisingumas“ bei Lenkų rinkimų akcija-krikščioniškų šeimų sąjunga. Tikėtasi koalicijos sutartį pasirašyti dar praėjusią savaitę, tačiau nepavykus susiderėti pasirašymas buvo nukeltas.

Derybos dėl valdančiosios koalicijos tebesitęsia: Saulius Skvernelis sako, kad ši savaitė nulems viską
LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi