Naujienų srautas

Lietuvoje2019.07.01 11:53

Paaiškėjo nuotekų Neryje kilmė: savavališkai leido statybines atliekas

skirta bauda – 70 eurų
LRT.lt 2019.07.01 11:53

Birželį socialinius tinklus apskriejo žinia apie į Nerį plūstančias neaiškios kilmės nuotekas. Pirmadienį paskelbti tyrimo rezultatai parodė, kad tai buvo statybinės atliekos, neleistinai išleistos į upę.

Kiek anksčiau paskelbtame vaizdo įraše užfiksuotas veiksmas Vilniaus centre, prie Geležinio vilko gatvės tilto, kuriame matyti, kad į upę plūstančios nuotekos – rusvos spalvos. Pilietis, paviešinęs vaizdo įrašą, teigia, kad toje vietoje buvo jaučiamas nemalonus kvapas.

Aplinkos apsaugos departamento (AAD) atstovė Ieva Krikštopaitytė birželį LRT.lt teigė, kad pranešimas apie įvykį buvo gautas antradienį.

„Po gauto pranešimo, būdraujantys aplinkos apsaugos pareigūnai buvo nuvykę į vietą, buvo paimti vandens mėginiai. Taip pat trečiadienį pakartotinai Aplinkos apsaugos departamento Vilniaus valdybos pareigūnai ir Aplinkos apsaugos agentūros darbuotojai vyko į vietą ir pakartotinai buvo imti mėginiai“, – tada sakė I. Krikštopaitytė.

Pirmadienį LRT.lt pasiekė žinia, kad paimtų pirminių mėginių rezultatai neparodė viršnormatyvinių viršijimų. „Tačiau atlikus tyrimą nustatyta, kad į UAB „Grindos“ paviršinių nuotekų tinklus iš įmonės UAB „ST PRIEŽIŪRA“ statybvietės savavališkai, t. y. neturint sutikimo, buvo išleistas statybvietėje susikaupęs gruntinis vanduo.

Išleidžiamas vanduo turėjo smėlio ir molio priemaišų, kurios teršė suspenduotomis dalelėmis Neries upės vandenį“, – teigiama portalui atsiųstame AAD pranešime.

Pranešama, kad UAB „ST PRIEŽIŪRA“ statinio techninės priežiūros vadovas patrauktas administracinėn atsakomybėn, jam surašytas protokolas su administraciniu nurodymu, skirta 70 eurų bauda.

„Taip pat jis buvo įpareigotas nutraukti vandens išleidimą į paviršinių nuotekų tinklus. Apie įtariamą taršos šaltinį pranešė UAB „Grinda“ atstovai“, – rašoma pranešime.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi