Lietuvoje

2019.07.01 08:48

Nidoje renkasi pasaulio lietuvių bendruomenių lyderiai

LRT.lt 2019.07.01 08:48

Liepos 1–4 dienomis Nidoje vyksta tradicinis Pasaulio Lietuvių Bendruomenės ir Pasaulio Lietuvių Jaunimo Sąjungos lyderių suvažiavimas, sulaukęs 70 dalyvių iš 27 šalių. Šių metų renginys skirtas Pasaulio lietuvių metams ir Lietuvių Chartos 70-mečiui, todėl intensyvi suvažiavimo programa papildyta ir šventiniais akcentais, sakoma pranešime spaudai.

Išeivijos lyderių suvažiavime ypatingas dėmesys bus skiriamas diasporos politikos formavimui, tapusiam ypač aktualiu po prezidento rinkimų ir referendumo dėl pilietybės išsaugojimo, kuomet užsienyje gyvenantys Lietuvos piliečiai pademonstravo beprecedentį aktyvumą. Suvažiavime bus diskutuojama ir dėl atskirų rinkiminių apygardų užsienio lietuviams steigimo.

Keturių dienų dienotvarkėje taip pat bus pristatomi projektai ir renginiai, skirti Pasaulio lietuvių metams paminėti, ieškoma būdų užsienio lietuvių organizacijų tarpusavio bendradarbiavimo stiprinimui ir glaudesniems ryšiams su Lietuvos institucijomis. Taip pat bus diskutuojama kraštų lietuvių bendruomenių ir PLB valdybų bendros veiklos vizija ir daugelis kitų aktualių klausimų. Paskutinę dieną dalyvių lauks praktiniai žinių portalo lrt.lt organizuojami mokymai.

Be išeivijos atstovų suvažiavimo renginiuose dalyvaus gausus būrys kviestinių svečių: Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis, LR Seimo ir PLB komisijos pirmininkas Antanas Vinkus, LR Seimo nariai Stasys Tumėnas, Vytautas Juozapaitis ir Žygimantas Pavilionis, VLKK pirmininkas Audrys Antanaitis, VDU docentas Rytis Zemkauskas, URM atstovai Marijus Gudynas ir Rytis Paulauskas, Europos Komisijos atstovybės Lietuvoje vadovas Arnoldas Pranckevičius ir kiti aukšti Lietuvos institucijų pareigūnai.

Kasmetiniai diasporos lyderių suvažiavimai yra tarpinis aktualių diskusijų formatas prieš kas tris metus šaukiamą PLB Seimą. PLB yra 1958 metais JAV įsteigta didžiausia išeivijos skėtinė organizacija, vienijanti lietuvių bendruomenes 47-iose pasaulio šalyse.